Nekaj oblačnosti Humidity: 64%
20°C

LTH Castings - GGD Šenčur 81:74

Košarkarji LTH Castings so v 20. krogu lige Nova KBM premagali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur z 81:74 (16:20, 36:31, 60:49).

* Dvorana Poden, gledalcev 150, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Španič (Postojna), Rebeušek (Celje).
* LTH Castings: Čibej 4 (4:4), Ristić 4, Bilić 18 (6:6), Greene 20 (3:3), Kegler 13 (5:7), Jugovic 11 (4:4), Grum 3 (1:1), Milašinović 3, Rodič 5 (0:3).
* GGD Šenčur: Ožegovič 12 (3:4), Tešić 15 (0:1), Rojc 6 (2:4), Murić 7 (1:4), Malovčič 2, Novak 11 (0:3), Hrštić 15 (2:3), Walford 4 (2:2), Ahmedović 2.
* Prosti meti: LTH Castings 23:28, GGD Šenčur 10:21.
* Met za tri točke: LTH Castings 6:16 (Bilić 2, Greene, Jugovic, Milašinović, Rodič), GGD Šenčur 6:28 (Hrštić 3, Novak, Tešić, Ožegovič).
* Osebne napake: LTH Castings 23, GGD Šenčur 30.
* Pet osebnih: Rojc (40.).

Škofjeločani so pripravili presenečenje. Ekipa z dna razpredelnice je premagala tretjeuvrščenega z lestvice. Domačini, ki so pred tem doživeli dva zaporedna poraza, so do pomembne zmage v boju za obstanek prišli na račun bolj borbene in željne predstave, s katero so si predvsem ob koncu tretje četrtine priigrali prednost, ki je niso več izpustili iz rok.

Šenčur pa je imel pred tem štiri zmage na petih tekmah, po skupno devetem porazu pa ostaja tretji. Tam ima štiri točke zaostanka za Heliosom in pet za Krko. Prav slednja se bosta v derbiju kroga merila v sredo v Novem mestu.

Prvi polčas je minil v bolj ali manj izenačeni predstavi, v kateri sta obe ekipi imeli svoje minute. Največ, za sedem točk, so vodili gosti, ki pa so imeli v drugi četrtini kar nekakšen strelski mrk, tako da so na glavni odmor šli domačini s prednostjo petih točk.

V tretji četrtini so domači košarkarji prišli tudi do 11 točk prednosti, medtem ko Šenčurju nič ni šlo od rok, niti prosti meti, ki so jih dotlej metali 3:11, na koncu pa 10:21.

V uvodu zadnjih desetih minut so Škofjeločani pobegnili za 12 točk, toda Šenčur se še ni vdal in se držal na ulovljivi razliki. Ko pa je Greene minuto in pol pred koncem ob polaganju zadel še dodaten prosti met, je bila prednost devet točk. To pa je bil dovolj velik zalogaj za relativno mirno končnico.

Pri domačih, ki so sicer izgubili kar 21 žog (deset več kot tekmeci), je bil z 20 točkami najboljši Javon Greene, 18 točk in devet skokov je dodal Siniša Bilić. Pri gostih pa 15 točk zbral Srdjan Tešić, Dino Murić pa je bil s 13 skoki najboljši skakalec tekme.

LTH Castings bo v 21. krogu v nedeljo gostoval v Rogaški Slatini, Šenčur pa bo gostil Krko.