Oblačno Humidity: 95%

Luka Dončić s trojnim dvojčkom junak uvodne zmage Dallasa

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić, ki je bil tik pred uvodom v novo sezono severnoameriške lige NBA še na seznamu poškodovanih, je blestel na uvodni tekmi nove sezone. Njegovi Dallas Mavericks so na teksaškem derbiju s 126:119 v gosteh premagali San Antonio Spurs, Dončić pa je dosegel trojni dvojček - 33 točk, 13 skokov in deset podaj.

Drugi večer nove sezone prvenstva NBA je na parket v dresu San Antonia prvič stopil tudi prvi izbor nabora, 19-letni Victor Wembanyama.

Največ pozornosti je bilo že tedne pred začetkom nove sezone namenjeno temu francoskemu košarkarju, ki s svojo izjemno kombinacijo višine in tehničnih sposobnosti velja za najbolj obetavnega talenta, odkar je LeBron James vstopil v NBA pred 21 leti.

Francoski najstnik je v prvih treh četrtinah zbral le šest točk, nato pa v skupno 23 minutah dosegel 15 točk in pet skokov, a je ostal v senci slovenskega zvezdnika, ki je danes začel že šesto sezono onkraj luže.

"Vse se začne pri naši obrambi," je po tekmi dejal Dončić in dodal: "Tri četrtine smo igrali dobro obrambo, a še posebej v zadnji, ko smo zmago pripeljali domov."

Dončić, ki je komaj uro pred začetkom tekme dobil zeleno luč zdravnikov, da bo lahko igral, je na parketu preživel 34 minut in sezono odprl s trojnim dvojčkom.

Veteran Kyrie Irving je k zmagi dodal 22 točk in šest podaj. Po 17 košev sta za Dallas dosegla še novinec v dresu Mavericks, Grant Williams in Tim Hardaway ml.

Naslednja tekma Dallas čaka v soboto, ko bo v domači dvorani gostil Brooklyn Nets.

Na drugih tekmah lige NBA večera je Jayson Tatum dosegel 34 točk in 11 skokov, medtem ko je latvijski napadalec Kristaps Porzingis dodal 30 točk za zmago Bostona proti New York Knicks s 108:104. Porzingis je ob svojem prvencu za Kelte dosegel največ točk od vseh igralcev doslej.

Harrison Barnes je s 33 točkami popeljal Sacramento do zmage s 130:114 pri Utah Jazz. Shai Gilgeous-Alexander je z 31 točkami vodil Oklahoma City do zmage proti Chicagu s 124:104.

Donovan Mitchell je s trojko 12,1 sekunde pred koncem popeljal Cleveland do zmage v Brooklynu s 114:113. Mitchell in Max Strus sta zbrala vsak po 27 točk.

Detroit je v zadnjih 64 sekundah zgrešil štiri mete in domači Miami, ki sta ga vodila Bam Adebayo z 22 točkami in 19 Jimmy Butler, je ugnal Pistons s 103:102.

C.J. McCollum je dosegel 24 točk, Zion Williamson pa 23, njun New Orleans pa je zmagal na gostovanju v Memphisu s 111:104.