5°C / 17°C
10°C / 13°C
9°C / 15°C

Milwaukee ostaja edina neporažena ekipa v NBA

Ekipa Milwaukee Bucks je v severnoameriški košarkarski ligi NBA premagala Detroit Pistons s 110:108 in po šesti zmagi ostaja edina nepremagana v tej sezoni. Moštva treh slovenskih košarkarjev v najmočnejši ligi tega športa so imela tekmovalno proste večere.

Bucks so v tretji četrtini vodili že za 16 točk, nato pa so morali v zaključku dvoboja reševati zmago. Do nje so ekipo popeljali grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo (31 točk), Brook Lopez (24) in Jrue Holiday z dvojnim dvojčkom (25 točk, 10 skokov). Cade Cunningham je bil s 27 točkami prvi strelec Detroita, ki se bo vnovič z Bucks pomeril v noči na četrtek po slovenskem času.

Los Angeles Clippers so s 95:93 premagali Houston Rocketse, ko je Paul George zadel trojko 6,2 sekunde pred koncem za slavje gostiteljev. Brooklyn Nets so s 116:109 ugnali Indiano Pacerse in končali niz štirih porazov, za to je v napadu s 36 točkami največ storil Kevin Durant.

Utah Jazz so v Salt Lake Cityju s 121:105 porazili Memphis Grizzlies, Lauri Markkanen je za gostitelje vpisal 31 točk in 11 skokov. Na drugi strani za zmago Memphisa ni bilo dovolj 37 točk Jaja Moranta.

Philadelphia 76ers so brez zvezdnika Joeala Embiide s 118:111 porazili Washington Wizards. Košarkarji Sacramenta Kings so Charlotte Hornets odpravili s 115:108. Najvišja zmaga večera je uspela igralcem ekipe Toronto Raptors, ki so doma s 139:109 nadigrali Atlanto Hawks.