Oblačno Humidity: 79%

Prvi zmagi košarkarjev Grčije in Brazilije

Košarkarski reprezentanci Grčije in Brazilije sta v zadnjem, tretjem krogu olimpijskega turnirja po skupinah, dosegli prvi zmagi, s čimer sta ohranili možnost za napredovanje v četrtfinale. Grčija je v skupini A premagala Avstralijo s 77:71, v skupini B je Brazilija s 102:84 ugnala Japonsko.

Grčija si je do polčasa priigrala veliko prednost in čeprav so Avstralci grozili v nadaljevanju, na koncu niso ogrozili grškega slavja. Temu so bili blizu, saj so dve minuti pred koncem prišli na majhen zaostanek z 69:71.

Grke je do zmage popeljal Giannis Antetokounmpo, ki je zbral 20 točk, sedem skokov in šest podaj. Thomas Walkup je za Grke dosegel 18 točk. Prvo ime pri Avstralcih je bil Jock Landale s 17 točkami in osmimi skoki.

V skupini A se merita Kanada, ki ima dve zmagi, in Španija, ki ima zmago in poraz.

Brazilija je odlično opravila prvo in zadnjo četrtino, popolna enigma za Japonce pa je bil Bruno Caboclo, ki je tekmo končal s 33 točkami in 17 skoki. Pri Braziliji je 19 točk dodal Vitor Benite, prvo ime japonske ekipe pa je bil naturalizirani Američan Josh Hawkinson s 26 točkami in desetimi skoki.

V tej skupini se bosta od 21. ure pomerili Nemčija in Francija, ki bosta odločali o prvem mestu v skupini B.