13°C / 20°C
13°C / 18°C
13°C / 19°C

Real že na zaključnem turnirju, Fenerbahče povedel z 2:1

V košarkarski evroligi so odigrali še zadnji tretji tekmi četrtfinala. V Istanbulu je Fenerbahče premagal Monaco z 89:78 in vodi z 2:1 v zmagah, madridski Real pa je prva ekipa, ki se je že uvrstila na zaključni turnir. Madridčani so tudi v tretji tekmi premagali Baskonio, tokrat v gosteh s 102:98.

Real je imel priložnost, da si kot prva ekipa že po treh tekmah pribori napredovanje. V Vitorio je prišel z izkupičkom dveh zmag na domačem terenu. Priložnost je tudi izkoristil; potem ko je domača ekipa še v zadnji četrtini vodila (80:78), je gostom najprej uspelo pobegniti na 91:83, potem pa so prednost znali zadržati in na koncu zmagali za štiri točke.

Mario Hezonja s 16 ter Facundo Campazzo in Gabriel Deck s po 13 točkami so bili najboljši pri Realu, za domače je 29 točk dosegel Marcus Howard.

V Istanbulu je bilo jasno, da napredovanja danes še ne bo, saj je bil izid po prvih dveh tekmah 1:1. Na tretji tekmi pa so bili boljši Turki, ki so s kolektivno igro brez izstopajočih predstav (pet igralcev je doseglo med 11 in 14 točk) premagali Monaco. Slednji je bil blizu le v prvi četrtini in zadnjič z možnostmi za kaj več sredi druge, pozneje pa so Turki nadzorovali tekmo in niso dovolili preobrata. Pri Monacu je bil Alpha Diallo s 23 točkami najboljši strelec tekme.

Četrta tekma te serije bo v petek.

Že v torek sta Maccabi Tel Aviv in Barcelona dobila tretji tekmi četrtfinala, Izraelci so bili boljši od Panathinaikosa s 85:83, Katalonci pa so v Grčiji po podaljšku premagali Olympiakos z 82:80. Obe ekipi vodita z 2:1 v zmagah, četrti tekmi bosta v četrtek v Beogradu oziroma Pireju.