Nekaj oblačnosti Humidity: 67%
19°C

Tobeyju pet točk pri zmagi Crvene zvezde

V evropski košarkarski evroligi so bili na sporedu še preostali trije dvoboji 11. kroga. Crvena zvezda slovenskega reprezentanta Mika Tobeyja je doma gostila Anadolu Efes in zmagala s 97:83. Tobey je za beograjsko zasedbo odigral skoraj 11 minut in v tem času dosegel pet točk, v statistiko je vpisal tudi tri skoke in asistenco.

V tretji četrtini so domači košarkarji iz Beograda na krilih ogromne podpore s tribun ter razpoloženih Nemanje Nedovića in Luke Mitrovića naredili popoln preobrat in povedli. Tekma je bila dokončno odločena, ko so gostitelji manj kot pet minut pred koncem povedli s 84:75.

Domače je do zmage popeljal Nedović s 23 točkami, Mitrović jih je dosegel 19. Pri Efesu sta bila najbolj učinkovita Shane Larkin z 21 in Will Clyburn s 17 točkami.

Valencia se je merila z Baskonio in doživela poraz s 84:98, Barcelona pa je prepričljivo ugnala predzadnjo ekipo Asvel-Villeurbanne iz Lyona. Izid za katalonsko zasedbo, ki zaseda drugo mesto na lestvici, je bil 101:92.

Argentinec Nicolas Laprovittola je za Barcelono dosegel 28 točk in devet podaj.