Oblačno Humidity: 60%
20°C

Zlatorog - Šentjur 72:82

Košarkarji Šentjurja so v 20. krogu lige Nova KBM premagali Zlatorog z 82:72 (27:22, 42:45, 62:61).

* Dvorana Tri lilije, gledalcev 200, sodniki: Majkič (Hrastnik), Krajnc (Maribor), Lapanović (Novo mesto).
* Zlatorog Laško: Bailey 21 (2:2), Copot 25 (5:5), Miljković 2 (0:2), Vujasinović 11 (0:2), Pirš 2, Tratar 2, Samojlović 9 (2:2).
* Šentjur: Dunn-Martin 23 (6:7), Tomažič 18 (5:7), Nemanič 6, Rikalo 5, Držić 3, Zupan 11 (6:6), Glogovac 16 (1:2).
* Prosti meti: Zlatorog 9:15, Šentjur 18:22.
* Met za tri točke: Zlatorog 7:22 (Vujasinović 3, Copot 2, Samojlović, Bailey), Šentjur 12:25 (Dunn-Martin 3, Glogovac 3, Nemanič 2, Tomažič, Zupan, Rikalo, Držić).
* Osebne napake: Zlatorog 21, Šentjur 20.
* Pet osebnih: Bailey (33.), Tomažič (39.).

Košarkarji Zlatoroga so po senzacionalni zmagi v prejšnjem krogu proti vodilni Krki sredi Novega mesta doživeli petnajsti poraz in so še naprej na dnu lige Nova KBM. V Treh lilijah so morali priznati premoč Šentjurju, ki je ob dobri zadnji četrtini vpisal deveto zmago.

Šentjur je do druge zmage v ligi Nova KBM v tej sezoni proti Šentjurju prišel ob dvanajstih zadetih trojkah in izgubljenem skoku 23:37. Razliko na semaforju je naredil v zadnjih petih minutah tekme, ko je moral igro pri Zlatorogu zaradi petih osebnih napak zapustiti Adrio Ramone Bailey, ki je dosegel 21 točk. Še štiri več za Laščane jih je zbral Jan Copot, a zgolj dve v drugem polčasu.

Na drugi strani je imel trener Šentjurja štiri razpoložene posameznike. Tavian Dunn-Martin je dosegel 23 točk (trojke 3:4, 6 podaj), 18 jih je dodal Tim Tomažič (7 skokov, 7 izgubljenih žog), 16 Stefan Glogovac (trojke 3:4), 11 pa Nejc Zupan (6 skokov, 3 podaje).

Zlatorog bo v naslednjem krogu 18. marca gostoval v Domžalah, Šentjur pa bo gostil Ilirijo (20. 3.).