10°C / 14°C
10°C / 14°C
9°C / 14°C

Zlatorog Thermana - LTH Castings 84:74

Košarkarji Zlatoroga Thermane so v 1. krogu lige OTP banka premagali LTH Castings s 84:74 (22:22, 42:35, 73:54).

Košarkarjev iz Laškega tudi slab začetek ni zmedel, saj so izničili dvomestni zaostanek ter za uvod državnega prvenstva dokaj prepričljivo ugnali škofjeloško zasedbo.

Gosti so dvoboj odprli sijajno in po dobrih dveh minutah vodili z 10:0. Po hitri minuti odmora Nejca Kobala so domači le strnili vrste in po trojki Anžeta Bobnarja povedli s 17:15. Bobnar je s tretjo trojko domačim po delnem izidu 8:0 zagotovil tudi prvo oprijemljivo vodstvo z 39:33, na odmor pa so Laščani odšli s +7.

Škofjeločani so se sredi tretje četrtine približali na tri točke zaostanka, nato pa je sledil juriš Zlatoroga, ki je po zaslugi sijajnega meta za tri točke ta del igre sklenil s prednostjo 19 točk, večji del prednosti pa je kljub nekaj slabšim minutam zadržal tudi do izteka igralnega časa.

Pri domačih, ki so šele v 36. minuti izvajali prve proste mete, so točkovno izstopali Bobnar (16 točk), Nik Urbanija (16) in Filip Horvat (14), 12 skokov pa je pod košem pobral Vincent Lee (8 točk). Zlatorog je dvoboj končal s 43 odstotki zadetih metov za tri točke (18:41). Pri gostih, ki so za tri metali precej slabše (9:31), je 22 točk dosegel Blaž Mesiček, 20 pa jih je dodal Emir Ahmedović (11 skokov).

V drugem krogu bodo Škofjeločani v soboto gostovali pri Šentjurju, Laščani pa isti dan pri Rogaški.

• Dvorana Tri lilije, gledalcev 250, sodnika in sodnica: Zupančič (Ljubljana - Šentvid), Javor (Ljubljana) in Lapanović (Novo mesto).
  • Zlatorog Thermana: Pirš 5, Bobnar 16, Božak 5, Lee 8 (0:2), Zulić 9, Urbanija 16, Tratar 11 (2:4), Horvat 14.
  • LTH Castings: Dornik 13 (1:2), Mesiček 22 (5:6), Jugovic 7 (1:2), Rudović 10, Špago 2, Ahmedović 20 (4:4).
  • Prosti meti: Zlatorog Thermana 2:6, LTH Castings 11:14.
  • Met za tri točke: Zlatorog Thermana 18:41 (Bobnar 4, Urbanija 4, Horvat 4, Zulić 3, Božak, Tratar, Pirš), LTH Castings 9:31 (Mesiček 5, Dornik 2, Rudović 2).
  • Osebne napake: Zlatorog Thermana 19, LTH Castings 13.