Oblačno Humidity: 59%

Devet aretiranih ob zmagi Hajduka nad Dinamom

Splitski Hajduk je na derbiju ob premieri nove sezone hrvaškega nogometnega prvenstva v Zagrebu po preobratu premagal Dinamo. Kot je sporočilo hrvaško ministrstvo za notranje zadeve, je derbi kljub spremenljivim vremenskim razmeram minil mirno in brez varnostnih zapletov. Pred in med tekmo je policija aretirala devet navijačev.

Hrvaška policija je aretacije opravila zaradi pitja alkohola in uporabe pirotehnike.

Nogometaši Hajduka, med njimi tudi Slovenec Jan Mlakar, so na premieri prvenstva in največjem hrvaškem derbiju na stadionu Maksimir po preobratu premagali Dinamo z 2:1 (0:1).

Dinamo je povedel v 35. minuti, ko je zadel Bruno Petković. Nato je Marko Livaja v 74. minuti izenačil, Rokas Pukštas pa je v 93. zadel za zmago Hajduka z 2:1, ki se je tako velikemu tekmecu maščeval za poraz prejšnji konec tedna, ko je Dinamo v superpokalu slavil z 1:0.