11°C / 13°C
8°C / 11°C
5°C / 13°C

Bagnaia po zmagi le še 10 točk za Martinom

Italijan Francesco Bagnaia (Ducati) je zmagovalec dirke motoGP za VN Japonske v Motegiju. V boju za naslov prvaka je razliko za vodilnim Špancem Jorgejem Martinom (Prima Pramac), ki je osvojil drugo mesto, znižal na 10 točk. Italijan je dobil že sobotno sprintersko dirko.

Branilec naslova prvaka Bagnaia je zmagal z vodstvom skorajda od starta do cilja, saj je že v uvodnem krogu prehitel Španca Pedra Acosto (GasGas), ki je bil najhitrejši v kvalifikacijah in prvič v karieri startal iz najboljše pozicije.

V cilju je imel Bagnaia 1,189 sekunde prednosti pred Martinom, tretje mesto je osvojil še en Španec Marc Marquez (Gresini). A dirka je bila za Italijana vse prej kot lahka.

Martin, ki je po nesreči v kvalifikacijah startal šele z 11. mesta, je dokazoval svoje mojstrstvo na asfaltu in napadal celo zmago. Že po prvem krogu se je prebil na četrto mesto, v končnici pa je kar nekajkrat razliko za vodilnim Italijanom zmanjšal na manj kot sekundo.

Bagnaia je danes dosegel že osmo zmago v sezoni, prvič v karieri pa se je veselil zmage na Japonskem.

Znana pa je odločitev v moto3. Današnjo dirko je dobil Španec David Alonso (Cfmoto Gaviota Aspar Team) in predčasno postal tudi svetovni prvak.

Dirkače do konca sezone čakajo še štiri preizkušnje. Prva bo na vrsti čez 14 dni v Avstraliji.