Oblačno Humidity: 83%

Gajser tretji v prvi vožnji Lomboka

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v indonezijskem Lomboku v prvi vožnji osvojil tretje mesto. Najhitrejši je bil Nizozemec Jeffrey Herlings. Drugi slovenski predstavnik v razredu MXGP Jan Pancar je bil 12.

V Indoneziji, kjer bosta v dveh koncih tedna dve zaporedni dirki, je konkurenca sicer precej okrnjena, saj je v kvalifikacijah v elitnem razredu startalo le 18 dirkačev, danes v prvi vožnji pa 16.

A najboljši z vrha seštevka so v Lomboku, Gajser pa ostaja prvi in z rdečo startno številko. Je pa izgubil nekaj točk v primerjavi s svetovnim prvakom Špancem Jorgejem Pradom, ki ga je premagal tako v kvalifikacijah kot danes.

V soboto je Gajser kvalifikacije končal kot tretji, kar je celo najslabši kvalifikacijski izid v sezoni, pred njim sta bila Herlings in Prado. Pancar pa je z osmim dosežkom prvič v elitni konkurenci prišel tudi do točk v kvalifikacijah, kjer jih dobi najboljših deset.

Podoben je bil razplet današnje prve vožnje. Herlings je najbolje začel in v vodstvu ostal do konca, Prado je v prvih zavojih premagal Gajserja in potem tudi ostal pred njim, Gajser pa je bil nato na tretjem mestu tudi varen pred zasledovalci.

Pancar je začel na desetem mestu, potem pa večino vožnje prebil na 12. ali 13., na koncu je bil 12.

Po polovici prve indonezijske dirke ima Gajser zdaj 539 točk, Prado pa 508. Pancar je s 128 na 15. mestu.