12°C
12°C / 14°C
13°C / 19°C

Gajser v Belgiji deseti v kvalifikacijah

Slovenski motokrosist Tim Gajser si je v belgijskem Lommelu pred 13. dirko sezone svetovnega prvenstva v današnjih kvalifikacijah privozil deseto izhodišče v razredu MXGP. Najboljši danes je bil Nizozemec Glenn Coldenhoff.

Za svetovnega prvaka iz sezone 202 Gajserja je dirka v Belgiji šele druga v sezoni, potem ko se je prejšnji teden uspešno vrnil v karavano po februarski hudi poškodbi. V češkem Loketu je v svojem prvem nastopu na preizkušnji za svetovno prvenstvo v sezoni 2023 osvojil sedmo mesto.

Danes je bil deseti v kvalifikacijah in s tem ujel eno točko za SP. V ospredju sta za Coldenhoffom končala Francoz Romain Febvre, drugi v seštevku SP, ter Nizozemec Calvin Vlaandern. Vodilni v seštevku sezone Španec Jorge Prado je bil peti, Gajserjev sotekmovalec pri ekipi Honde Španec Ruben Fernandez pa sedmi.

V seštevku sezone Prado sicer vodi prepričljivo, ima 620 točk, zmagovalec zadnjih treh dirk Febvre je drugi s 519. Gajser je s 34 na 25. mestu.

Drugi slovenski predstavnik na dirki je Jan Pancar v razredu MX2. Danes si je privozil 18. izhodišče v kvalifikacijah, ki jih je dobil Belgijec Jago Geerts. Pancar je v SP pred belgijsko dirko deseti z 253 točkami, vodi danes četrti Italijan Andrea Adamo s 538 točkami, Pancar jih ima 253.

Prva vožnja VN Flandrije se bo v razredu MXGP v nedeljo začela ob 14.15, druga pa ob 17.10. V MX2 pa bodo dirkači vozili ob 13.15 in 16.10.