Oblačno Humidity: 91%
12°C

Gajser v Loketu po indonezijskem dvojčku s 34 točkami naskoka

Motokrosisti po tednu premora nadaljujejo svetovno prvenstvo. Vrnili so se v Evropo po dveh dirkah v Indoneziji, po katerih je Tim Gajser ostal na prvem mestu seštevka elitnega razreda MXGP in bo v češkem Loketu ta konec tedna branil 34 točk naskoka. V najmočnejšem razredu bo nastopil še Jan Pancar, v MX2 pa Jaka Peklaj.

Dirka na Češkem bo 13. v sezoni, v Loketu pa se dirkači vračajo na bolj domača evropska prizorišča, potem ko so v začetku meseca gostovali na eksotičnem Baliju na dveh dirkah v Indoneziji. Na prvi je bil Gajser četrti, na drugi pa drugi za Nizozemcem Jeffreyjem Herlingsom, je pa povečal vodstvo v SP, saj je svetovni prvak Španec Jorge Prado takrat zasedel le peto mesto.

V Indoneziji, kjer je bila konkurenca sicer precej okrnjena, v elitnem razredu je tako nastopalo le 16 dirkačev, je nove točke dobil tudi drugi slovenski predstavnik v MXGP Pancar. Na drugi dirki je osvojil 11. mesto, v zadnji vožnji je bil deveti.

Gajser ima v SP zdaj 608 točk, Prado 574, zmagovalec zadnje dirke Herlings se je približal Špancu, kot tretji ima 557 točk. Pancar pa je 15. s 160.

Slovenski motokrosistični as sicer v Loketu še ni zmagal, bo pa imel, kot vselej na bližnjih evropskih dirkah, tudi tokrat močno navijaško podporo.

"Prva dirka v Indoneziji se ni končala po željah. A na drugi smo se precej popravili tudi kot ekipa, imel sem pravo hitrost in zdaj sem v seštevku SP tam, kjer sem bil pred to dvojno dirko. Uspelo mi je tudi trikrat zaporedoma najbolje startati, kar se mi še nikoli ni zgodilo, in tudi to kaže, kako trdo smo delali. Loket je naslednja postaja, nimam še zmage, a se počutim zares dobro in se že veselim novih izzivov ter vseh evropskih navijačev," je za spletno stran svoje ekipe Honda dejal Gajser.

Pri Hondi so tudi sporočili, da njihov drugi voznik Ruben Fernandez dobro okreva po poškodbi in operaciji, zaradi katere je na bolniški že od uvodne dirke v Argentini. A za zdaj se še ne bo vrnil v karavano, saj pri japonski ekipi ne želijo tvegati s prehitrim vračanjem.

V Loketu bo poleg Gajserja in Pancarja nastopilo še nekaj slovenskih dirkačev. Kot so sporočili iz krovne zveze AMZS, bo tokrat v razredu MX2 tekmoval tudi Jaka Peklaj, ki sicer ne nastopa na vseh dirkah, zaradi le 38 prijavljenih dirkačev pa se mu v kvalifikacijah ne bo treba boriti za mesto na dirki.

Proga Loketske Serpentiny pa bo tokrat gostila tudi finale evropskega prvenstva v motokrosu za mlade voznike z motorji s prostornino do 65 in 85 kubičnih centimetrov. Slovenijo bosta zastopala Tim Repnik in Svit Vižintin v šibkejšem razredu ter Alex Novak v močnejšem.

Prva vožnja dirke za VN Češke v Loketu v razredu MXGP bo v nedeljo ob 14.15, druga pa se ob 17.10. V MX2 bosta vožnji ob 13.15 in 16.10.