Oblačno Humidity: 94%

Tim Gajser v Turčijo po prve stopničke po poškodbi

To nedeljo bo v turškem Afyonkarahisarju 17. dirka svetovnega prvenstva v motokrosu od skupno 20 v sezoni, na kateri bo v kraljevskem razredu MXGP tekmoval tudi Tim Gajser. Slovenski adut ima na to prizorišče lepe spomine, saj je lani tam prvič zmagal.

Po vrnitvi po poškodbi Gajser še ni stal na odru za zmagovalce, morda mu bo uspelo konec tedna.

"Proga v Turčiji mi zelo ustreza in na njej sem že zmagal. To bom imel v mislih ob prihodu v Turčijo. Po vrnitvi po poškodbi napredujem iz dirke v dirko in čeprav rezultati še niso tam, kjer bi si želel, se dobro počutim," je za spletno stran AMZS dejal 26-letni slovenski dirkač.

To sezono je bil najbližje odra za zmagovalce na dirki za veliko nagrado Nizozemske v Arnhemu, kjer je zasedel peto mesto. "Želim dobro končati sezono in verjamem, da lahko ta konec tedna merim na stopničke," je dodal Gajser.

Prva vožnja dirke za VN Turčije v razredu MXGP bo v nedeljo ob 13.15 po slovenskem času, druga pa ob 16.10.

V nižjem razredu MX2 pa bosta v Turčiji nastopila kar dva Slovenca; poleg Jana Pancarja še Jaka Peklaj.

Pancar je vmesni premor izkoristil za trening - nastopil je na dirki državnega prvenstva v Škednju pri Slovenskih Konjicah minuli konec tedna, kjer je zanesljivo zmagal v kategoriji open. Na zadnji dirki, na mivki v nizozemskem Arnhemu, je 23-letnik izpadel iz najboljše deseterice v skupnem seštevku prvenstva MX2. Zasedel je 15. mesto.

Na SP se bo v tem razredu prvič preizkusil komaj 16-letni Peklaj. Že po dirki v Škednju je bilo jasno, da se po prestopu iz razreda MX 125 v MX2 znajde kot riba v vodi, so zapisali pri AMZS. V Slovenskih Konjicah je v obsežni konkurenci dirkačev prišel do zmage v obeh vožnjah.

"Velikih pričakovanj nimam, v Turčijo grem predvsem po nove izkušnje, če mi bo uspel še dober rezultat, pa toliko bolje. Na motorju se počutim fenomenalno, v MX2 mi je mnogo bolje kot prej, je pa res, da je telo sedaj veliko bolj izmučeno, nujna je zelo dobra fizična pripravljenost. Te dni ne želim preveč razmišljati o sami dirki, glavo bom dal na 'off'," je pred odhodom v Turčijo in prvencem v SP povedal Peklaj.