13°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Vinales dobil zadnje kvalifikacije sezone, Bagnaia drugi, Martin šesti

Maverick Vinales (Aprilia) je na stezi v Valenciji dobil kvalifikacije in osvojil svoj prvi letošnji najboljši startni položaj. Vodilni v točkovanju svetovnega prvenstva Francesco Bagnaia (Ducati) je kljub temu, da je moral nastopiti že v počasnejši kvalifikacijski skupini, postavil drugi najboljši čas. Iz prve startne vrste bo startal še Johann Zarco (Ducati Pramac). Zarcojev ekipni kolega Jorge Martin, ki se z Bagnaio bori za naslov prvaka, je danes imel nekoliko slabši dan in je končal na šestem mestu, kar Italijanu daje manjšo psihološko prednost pred popoldansko sprintersko preizkušnjo.

Ducatijevi dirkači so slavili na kar 15 zaporednih kvalifikacijah, Vinales pa je danes ta niz prekinil in postal osmi različni zmagovalec kvalifikacij. Vseeno pa bodo pri italijanskem proizvajalcu lahko zadovoljni, saj imajo v prvi startni vrsti dva njihova dirkača. Četrto in peto mesto v kvalifikacijah sta osvojila dirkača KTM-a Jack Miller in Brad Binder. Najbolj nezadovoljen bo po kvalifikacijah Jorge Martin, ki bo s šestega startnega položaja skušal preprečiti veselje Bagnaie. Italijan lahko z zmago na sprinterski dirki namreč že danes osvoji naslov svetovnega prvaka, če Martinu ne uspe priti višje od tretjega mesta.

Iz tretje startne vrste bodo startali Marco Bezzecchi (Ducati VR46) ter brata Alex (Ducati Gresini) in Marc Marquez (Honda). Deseto mesto je osvojil Raul Fernandez (Aprilia RNF), v četrti startni vrsti pa se mu bodo pridružili še Fabio di Giannantonio (Ducati Gresini) in Aleix Espargaro (Aprilia).

V počasnejši kvalifikacijski skupini je tretji čas, za Bagnaio in Alexom Marquezom, ki sta se prebila v hitrejšo skupino, postavil Augusto Fernandez (KTM Tech3), četrto mesto pa je osvojil Enea Bastianini (Ducati). Peto mesto in tako petnajsti startni položaj si je pridirkal Fabio Quartararo (Yamaha), šestnajsto startno mesto je pripadlo Takaakiju Nakagamiju (Honda LCR), sedemnajsto pa si je pridirkal Luca Marini, ki se sedaj tudi uradno poslavlja od ekipe Ducati VR46. Iz ozadja bodo startali še Pol Espargaro (KTM Tech3), Franco Morbidelli (Yamaha), Alex Rins (Honda LCR) in testni dirkač aprilie Lorenzo Savadori. Zadnji letošnji dirkaški konec tedna pa se je predčasno končal za Joana Mira (Honda), ki ga po padcu na včerajšnjem treningu ovira bolečina v vratu.

Danes ob 15.00 dirkače čaka sprinterska dirka, jutri ob 14.00 pa bo na sporedu še klasična dirka, s katero se bo zaključila letošnja sezona.