6°C / 18°C
8°C / 18°C

ACH Volley in Calcit še naprej zanesljiva

V 14. krogu 1. DOL Sportklub za moške ni bilo kakšnega derbija.

Favorizirane ekipe so zabeležile nove zmage, vodilni ACH Volley in Calcit Volley sta bila pri tem zanesljiva, več težav sta imela Merkur Maribor in Hiša na kolesih Triglav, ki sta morala proti Fužinarju Siju Metalu oziroma Črnučam igrati pet nizov.

V Kranju, kjer so gostovale zadnjeuvrščene Črnuče, po dveh nizih ni bilo videti, da bo tekma dolga. Kranjčani so goste v tem delu povsem nadigrali, niza dobili s 25:13 in 25:11. Tudi v tretjem nizu so si domači takoj priborili tri točke prednosti, a po izidu 14:12 so po zaslugi bloka gosti dosegli štiri zaporedne točke, pred končnico pa povedli z 21:16. Gorenjci so se še približali na točko zaostanka, več pa jim ni uspelo.

Črnučani so dobili krila, v četrtem vodili od začetka do konca ter si priborili peti niz, v katerem dvomov o zmagovalcu ni bilo, po bloku Uroša Tučna je Triglav povedel s 7:3, prednost pa zadržal do konca. Z 21 točkami je bil najučinkovitejši igralec tekme domači korektor Đorđe Jovović, šest točk je dosegel z blokom, ta je bil na tekmi močno orožje Kranjčanov.

Tudi na Ravnah so Mariborčani že vodili z 2:0, potem ko so dobili maratonski prvi niz in nekoliko krajšega drugega. A domači so se na krilih Mihe Cafute, nekdanjega igralca Maribora, ki je na tekmi dosegel kar sedem blok točk, vrnili v igro in izenačili na 2:2. V "tie breaku" pa jim je zmanjkalo moči, gostje so ga zato zanesljivo dobili.

Connor McDonell je pri Mariborčanih dosegel 30 točk, Žiga Donik jih je dodal 27, Rok Bračko pa 20, vknjižil je kar osem asov. Njegovi servisi so tudi poskrbeli, da je v odločilnem nizu Merkur že na začetku prišel do zanesljive prednosti (8:1), v tem delu jih je mladi odbojkar dosegel tri.

ACH Volley je še naprej brez poraza. Proti tretjeuvrščeni Panviti mu ni bilo potrebno pokazati vsega, kar zna, občutek je, da je tekmo dobil s pol moči. Tekmo je slabo začel, gostje so v prvem nizu celo vodili z 10:5 in se enakovredno kosali do izida 17:17, tudi drugi niz je bil izenačen do konca, še najlažje pa je dobil četrtega.

Prav nasprotno velja za Kamničane, ki so v prvih dveh nizih Salonit ugnali gladko, v tretjem pa je bil potreben podaljšek.