15°C / 19°C
6°C / 16°C
4°C / 15°C

ACH Volley na prvem derbiju ugnal Calcit

V 3. krogu moškega odbojkarskega prvenstva je bil v ospredju zanimanja prvi derbi v sezoni najboljših ekip zadnjih let v Sloveniji ACH Volleyja in Calcita Volleja. S 3:1 so ga dobili Ljubljančani, a so se Kamničani z izjemo prvega niza solidno upirali, kar napoveduje zanimiv boj za prvaka.

Sicer pa so se vse tekme tega kroga končale z zmago gostiteljev s 3:1, Hiša na kolesih Triglav je premagala Fužinar Sij Metal, Panvita Pomgrad Fužinar, Salonit Anhovo pa Merkur Maribor.

Calcit je pred sezono zamenjal praktično celotno ekipo, medtem ko ACH ni doživel večjih sprememb. Kakovost naj bi bila še vedno na strani ACH Volleyja, a Kamničani so na trenutke pokazali, da niso brez možnosti. Ne sicer v prvem nizu, v katerem so osvojili vsega 13 točk, toda v nadaljevanju so se zbrali, razigral se je korektor Luis Sosa, ki je bil s 24 točkami najučinkovitejši igralec tekme.

V četrtem nizu so Kamničani dolgo časa grozili, da bi lahko iztržili "tie break", a jim tega varovanci Radovana Gačiča niso dovolili. Ljubljančani, ki so igrali brez Alena Šketa in Nemanje Mašulovića, so bili boljši predvsem na sprejemu.

Poleg ACH-ja je zdaj stoodstotna le še Panvita Pomgrad, ki je prav tako zabeležila tretjo zmago. Varovanci Dejana Fujsa, ki so med tednom zmagali tudi na evropski tekmi, so proti Črnučam potrebovali nekaj časa, da so ujeli ritem, dobili sicer izenačen prvi niz, nato gladko izgubili drugega, v tretjem pa že od začetka pritisnili, tako da njihova zmaga ni bila niti za trenutek vprašljiva.

Bržkone je razliko naredil njihov servis, dosegli so devet asov, nasploh pa gostujočemu sprejemu delali kar precej težav. Največ Jakob Rojnik, ki je spet pokazal odlično predstavo, dosegel je 19 točk, od tega tri ase in dva bloka.

Hiša na kolesih Triglav je zabeležil drugo zmago na domačem igrišču, po pričakovanjih je bil boljši od Fužinarja, ki ostaja brez zmage. Kranjčani so bili od Korošcev boljši v vseh elementih, predvsem pa v bloku, z njim so dosegli 16 točk, štiri Aljoša Šikanič. Z 22 točkami pa je bil najučinkovitejši igralec tekme kranjski tujec Đorđe Jovović.

Na obračunu ekip, ki imata visoke cilje, a v prvih dveh krogih še nista zmagala, je Salonit premagal Merkur Maribor in se veselil prvih točk. Toda Maribor se ni dal kar tako, prva dva niza sta bila povsem izenačena, v preostalih dveh pa se Mariborčani prav tako niso hoteli predati.