12°C / 20°C
9°C / 16°C
6°C / 16°C

Calcit še tretji slovenski polfinalist

Odbojkarji Calcita Volleyja so poskrbeli, da bodo v polfinalu srednjeevropske lige igrale vse tri slovenske ekipe. To so si zagotovili z zmago na prvi tekmi petega, domačega turnirja proti Amstettnu, izid dvoboja je bil 3:0 (13, 22, 23).

V srednjeevropski ligi so krog pred koncem že znani polfinalisti. ACH Volleyju, Zadrugi Dob in Merkur Mariboru so se pridružili Kamničani, ki so na prvi tekmi domačega turnirja s pol moči ugnali avstrijski Amstetten.

Da gosti v Kamniku nimajo prav veliko možnosti, je pokazal že prvi niz, v katerem so se slovenski podprvaki s tekmeci poigrali. To velja za obdobje po izidu 5:6, v katerem so Avstrijcem dovolili še vsega sedem točk.

Tudi v drugem nizu so Kamničani vse do končnice zanesljivo vodili, po vodstvu z 21:16 tekmecu dovolili, da se jim je približal z 22:23, toda popolnega preobrata vendarle ni bilo.

Še najbolj izenačen je bil tretji niz, v njem si nobena ekipa ni priigrala večje prednosti, minimalna je bila tudi razlika ob koncu.

Kamničani, pri katerih se je s 14 točkami in sedmimi bloki izkazal Uroš Pavlović, so se na lestvici prebili na drugo mesto, ki ga bodo potrjevali v četrtek, ko bodo v Kamniku gostile še eno avstrijsko ekipo Union Raiffeisen Waldviertel.

* Športna dvorana Kamnik, gledalcev 100, sodnici: Jurković, Kramar Šandl (obe Hrvaška).
* Calcit Volley: Planinšič 2 (1 as, 1 blok), Mujanović 9 (1 blok), Vinkovič, Lazar, Klobučar 9 (1 blok), Košenina, Arsenoski, Okroglič, Sosa 12 (1 as, 1 blok), Mitrašinović 3 (2 bloka), Aponza 7 (3 bloke), Pavlović 14 (1 as, 7 blokov).
* Amstetten: Sidiropoulos, Czyzowski 9 (1 as), Rakowski 8 (3 bloke), Pallot 8 (1 as, 3 bloke), Spring, Riegler, House 5, Schober 7 (1 as, 1 blok), Szydlowski, Zelenka 9 (2 bloka).