11°C / 19°C
8°C / 16°C
5°C / 15°C

Calcit za konec rednega dela premagal Waldviertel

Odbojkarji Calcita Volleyja so na zadnji tekmi petega, domačega turnirja proti ekipi Union Raiffeisen Waldviertel zmagali s 3:1 (-20, 23, 19, 21). Varovanci Matije Pleška so si že pred tem zagotovili drugo mesto po rednem delu tekmovanja.

* Športna dvorana Kamnik, gledalcev 27, sodnici: Jurković, Kramar Šandl (obe Hrvaška).
* Calcit Volley: Planinšič 1, Mujanović 11, Vinkovič 4, Lazar, Klobučar 18 (2 asa, 2 bloka), Košenina, Arsenoski, Okroglič 9 (1 blok), Mitrašinović 3, Aponza 9 (1 as, 2 bloka), Pavlović 11 (3 bloki).
* Waldviertel: Krabel 6, Müller, Wessely, Marszalek 8 (1 blok), Mečiar 20 (2 asa, 2 bloka), Bartoš 3 (2 asa, 1 blok), Viens 1, Reiter, Stoos 1, Streutker 5 (1 blok), Kločko, Schnabel 6, Regehr 4 (2 bloka).

Prvo mesto je zasedel ACH Volley z razmerjem zmag in porazov 10-0, drugi je Calcit (8-2). Tretje mesto je pripadlo Zadrugi Dob (6-4), ki je imela boljše razmerje med osvojenimi in izgubljenimi nizi od četrtouvrščenega Merkurja Maribora (6-4).

Kamničani so današnji dvoboj začeli z nekoliko premešano zasedbo, ta pa v prvem nizu dolgo ni bila dorasla tekmecem iz Avstrije, ki so visoko vodili že pri 16:9. Kamničani so se približali na 18:20, a je Waldviertel niz dobil s 25:20.

V drugem nizu je bila končnica bolj izenačena, pripadla pa je domačinom, ki so nato boljšo igro prenesli tudi v tretji niz.

Tega so dobili s 25:19, v četrtem pa hitro zaostali s 4:8. Po minuti odmora so se zbrali, vzpostavili ravnotežje na igrišču, ter v končnici zanesljivo zabeležili osmo zmago v rednem delu tekmovanja.

Pri Kamničanih je izstopal Jan Klobučar z 18 točkami, še dve več je pri gostih dosegel Marek Mečiar.