5°C / 15°C
5°C / 17°C
11°C / 12°C

Formis - ATK Grosuplje 3:1 (-15, 19, 21, 13)

Odbojkarice Formisa so v 13. krogu 1. DOL Sportklub premagale ATK Grosuplje s 3:1 (-15, 19, 21, 13).

Odbojkarice iz Hoč so v domači dvorani dosegle šesto zmago in se povzpele na četrto mesto na prvenstveni razpredelnici.

Uvod je obetal presenečenje, saj so Grosupeljčanke v prvem nizu obvladovale dogajanje na igrišču in vseskozi držale trdno prednost.

Gostje so tako nadaljevale, a le do izida 1:4. Na osmi točki sta bili ekipi poravnani, domače pa so odločilno prednost naredile, ko so pri izidu 13:13 dosegle štiri zaporedne točke. Druga serija je sledila iz 18:15 na 22:15.

v domači vrsti je 21 točk dosegla Nika Milošič, 17 jih je dodala Žana Godec in 15 Julija Grubišić Čabo. Pri gostjah je z 19 točkami izstopala Asja Šen, 15 jih je dodala Zala Krašovec.

Vroče je bilo tudi v tretjem nizu pri izidu 3:8. Domače so na 11. točki izenačile, gostje pa spet ušle na 15:18 in nazadnje vodile z 20:21. V končnici pa so gostje, kot da ne verjamejo v zmago, izgubile pet točk zaporedoma. V četrtem nizu so gostje zapretile le v uvodu (1:3), nato pa so praktično igrale le še Hočanke.