Oblačno Humidity: 94%
10°C

Kamničanke brez težav ugnale tudi SIP Šempeter

Odbojkarice Calcita Volleyja so v 13. krogu 1. DOL Sportklub za ženske zabeležile še 13. zmago.

Tokrat so v gosteh premagale SIP Šempeter s 3:0 (-12, -15, -16). V sredo bodo na sporedu še preostale tekme.

Kamničanke so kljub manjkajočima Anđelki Radišković in Sari Hutinski ostale popolne po 13 krogih. Na vrhu lestvice imajo 39 točk, Šempetranke so tretje s 24. Vmes so še odbojkarice Nove KBM Branik z 28 točkami.

Od samega začetka dvoboja pravih dvomov o zmagovalkah ni bilo. Kamničanke so nemudoma prevzele pobudo in hitro povedle z 11:4. Kljub maloštevilni zasedbi v Šempetru v Savinjski dolini so tudi z vsega osmimi igralkami narekovale močan ritem, si porazdelile točke ter zanesljivo dobile prvi niz s 25:12.

Drugi niz je bil bolj izenačen, do 6:7 so domačinke sledile Calcitu, nato pa je ta hitro prišel do oprijemljivejše prednosti pri 13:7. Savinjčanke so bile v tem nizu nekoliko bližje, a daleč od uspeha proti favoriziranim Kamničankam, ki so dobile sedem od zadnjih osem točk.

Tudi tretji niz se je začel s hitro prednostjo gostij, ki so povedle s 6:1. Znova so v zaključku niza varovanke Bruna Najdiča še bolj stopile na plin in tudi tretji niz dobile prepričljivo s 25:16.

Pri gostjah je 20 točk dosegla Maša Pucelj, 15 jih je dodala Asja Šen. Pri domačih je Katarina Bulc edina dosegla dvomestno število točk z 10. Kamničanke so prevladovale predvsem pri učinkovitosti napadov (41:27 %), z bloki (10:2) ter asi (9:1).

V sredo bodo preostale tekme predzadnjega kroga prvega dela tekmovanja, in sicer Nova KBM Branik - ATK Grosuplje, Luka Koper - Ankaran ter Formis - GEN-I Volley.

* Dvorana OŠ Šempeter, gledalcev 42, sodnica in sodnik: Miklošič, Valentar.
* SIP Šempeter: Božič, Koren, Lebič, Puckmeister, Jelen, Bavdaž 1, Anas. Žnidar 7, Bulc 10, Ana Žnidar, Kogelnik 1, Sevčnikar 1, Eržen 9 (1 as), Kadunc, Krajnc 3 (1 blok).
* Calcit Volley: Rituper 8 (2 asa, 2 bloka), Gorjup 2 (2 asa), Šen 15, Najdič 2, Boisa 9 (2 asa, 1 blok), Pucelj 20 (2 asa, 3 bloki), Čižman 5 (1 as, 4 bloki), Banko.