Oblačno Humidity: 58%

Kamničanke ostajajo popolne tudi po 12 tekmah

Odbojkarice Calcita nadaljujejo nizanje zmag v 1. DOL Sportklub za ženske. Tokrat so na domačem terenu za 12. zaporedno zmago v prav toliko krogih tekmovanja premagale GEN-I Volley s 3:0 v nizih. S 3:1 so bile od SIP Šempetra boljše odbojkarice Nove KBM Branika, zmag pa sta se veselili še primorski zasedbi, Ankaran in Luka Koper.

Calcit je v zadnjem obračunu dneva proti četrtouvrščenemu GEN-I Volleyju (19 točk) hitro postavil stvari na svoje mesto. Čeprav so imele Kamničanke nekaj nihanj v zadnjih dveh nizih, so bile zanesljivo boljše od Novogoričank.

Prvi niz so dobile s 25:15, v drugem zaostajale vse do 9:10, nato pa stopile na plin in z delnim izidom 9:1 postavile temelje za vodstvo z 2:0. V tretjem je bilo vnovič nekaj nihanj pri Kamničankah, a je bila razlika v kakovosti prevelika, da bi prišlo do podaljšanja dvoboja za še kak niz.

Pri domačih so štiri igralke presegle dvomestno število točk. Največ, 15, jih je dosegla Maša Pucelj. Asja Šen se je ustavila pri 14, Anđela Radišković pri 12, Sara Hutinski pa ob petih blokih pri desetih točkah. Pet asov je prispevala Sara Najdič. Pri gostjah je 11 točk dosegla Žana Godec.

Po porazu na derbiju proti Calcitu so bankirke hitro našle zmagovita pota. S 3:1 so v gosteh ugnale vedno neugodno zasedbo SIP Šempetra in se mu nekoliko oddaljile na drugem mestu lestvice. Nova KBM ima zdaj 31 točk, Šempeter je ostal pri 24. Na vrhu je Calcit s 36 ter še naprej popolnim izkupičkom.

Mariborčanke so v tesnih končnicah dobile prva dva niza, v tretjem pa so upanje na preobrat obudile Šempetranke. Četrti niz je bil še najmanj izenačen, saj so gostje vodile tudi za sedem točk (22:15), a si nato malce zapletle položaj. Kljub temu so zanesljivo slavile in iz Savinjske doline odnesle tri točke.

Iza Mlakar je dosegla 23 točk, z 18 ji je sledila še Ronja Štampar, ki je dosegla pet asov in tri bloke. Pri domačih je Darja Eržen dosegla 20 točk. Razliko so Mariborčanke napravile predvsem v bloku (10:2), medtem ko so bili ostali statistični parametri bolj ali manj poravnani.

Na preostalih tekmah so se veselile primorske igralke. Petouvrščene Ankarančanke so v gosteh s 3:1 v nizih premagale ATK Grosuplje. Tekmice iz spodnjega doma lestvice so si izmenjale prva niza, v končnici tretjega in četrtega pa so bile boljše Ankarančanke.

Štiri igralke primorske zasedbe so dosegle več kot deset točk. Največ, 18, Emi Jurič. Sara Valenčič je dvoboj sklenila s 14 točkami, Ema Stikić s 13, Sharonda Pickering pa z 11, a je ob tem dosegla šest blokov. V tej prvini so bile gostje boljše s 15:7. Pri domačinkah je 16 točk (3 asi) dosegla Karin Pavič, 11 in deset točk pa sta dodali še Sara Radanović in Nika Pucelj.

Šestouvrščene Koprčanke so vpisale četrto zmago v sezoni, a imajo dve točki manj od sosed iz Ankarana. Na domačem parketu so bile s 3:0 boljše od zadnjega Formisa. Najtesnejši je bil zadnji niz, ki so ga domače dobile na 21, nekoliko lažje je šlo v prvih dveh, ki sta se končala na 16 in 19 točk.

Pri Luki Koper je blestela Nina Đukić, ki je dosegla kar 26 točk, osem od teh z asi. Taisa Horolska je dodala 13 točk. Pri poraženi zasedbi iz Hoč je z 12 točkami izstopala Neja Vidali.

Odbojkarice bodo v DP znova dejavne že med tednom. V torek bosta dvoboj 13. kroga najprej odigrali zasedbi SIP Šempetra in Calcita Volleyja, v sredo pa bodo še tekme Nova KBM Branik - ATK Grosuplje, Luka Koper - Ankaran ter Formis - GEN-I Volley.