10°C / 17°C
6°C / 15°C
4°C / 16°C

Kamničanke za naslov potrebujejo le še eno zmago

Odbojkarice Calcita Volleyja so le še zmago oddaljene od ubranitve naslova državnih prvakinj. V drugi tekmi finala so Novo KBM Branik še enkrat premagale s tesnim izidom, tako kot v Kamniku je bil tokrat izid 3:2 (-19, 19, -15, 13, 14).

Tekma v štajerski prestolnici je bila praktično preslikava prve finalne tekme. Obe ekipi sta imeli številna nihanja, tudi izid pa se je gibal enako kot v Kamniku. Mariborčanke so vodile z 1:0 in 2:1, na koncu pa so se zmage veselile Kamničanke, edina razlika od prve tekme je bil izenačen "tie break".

V njem so imele priložnost tudi Mariborčanke, priigrale so si zaključno žogo, ki pa jo je Iza Mlakar, sicer s 24 točkami najučinkovitejša igralka tekme, po protinapadu poslala v out. To so Kamničanke znale kaznovati, Lucy Charuk je z blokom poskrbela, da njena ekipa še naprej v prvenstvu ostaja neporažena. Pri gostjah je 22 točk dosegla Maša Pucelj.

Mariborčanke so prvi niz zanesljivo dobile, tekmice v njem niso niti enkrat vodile. Prvič so prešle v vodstvu pri izidu 6:5 v drugem, pri izidu 11:6 je domači trener Žiga Kos že drugič poklical svoje varovanke na posvet, vendar spet ni nič pomagalo, razlika se je višala do izida 7:15. Nato pa so popustile gostje, bankirke so se približale na 15:18, več pa jim ni uspelo.

Z asom Andree Tišma so bankirke v drugem nizu povedle z 2:0, na servis Tali Lekše pa že z 8:1. Serijo petih zaporednih točk domače ekipe je z blokom prekinila šele Sara Hutinski, vendar so se težave na sprejem v kamniški ekipi nadaljevale, tako da je Klara Milošič brez večjih težav vodstvo Mariborčank povečala na 10:2. Za novo najvišjo prednost bankirk (13:4) je poskrbela Monika Potokar, visoke prednosti pa domače odbojkarice niso zapravile. Tudi ob pomoči slabega sprejema kamniške ekipe, ki je bil v prvih treh nizih le 34-odstoten.

Začetek četrtega niza je pripadel Kamničankam, ki so na servis Sare Najdič dosegle štiri zaporedne točke za vodstvo s 6:1. Ob boljšem servisu in bolj zbrani igri v napadu so branilke naslova po napadu Pucelj domačinkam pobegnile že za devet točk (14:5). Visoko vodstvo gostij ni uspavalo, še več, na servis Charuk in novi točki Radišković so povedle že z 19:7, tako da so se tudi domače odbojkarice že sprijaznile, da bo tako kot v sredo v Kamniku in v finalu pokala Slovenije v Kopru odločal peti niz.

Ta je bil povsem izenačen. Na menjavo strani so gostje po točki Radišković odšle s tremi točkami, toda po menjavi strani so domače odbojkarice z blokom Klare Milošič, petnajstim mariborskim, kar sedem jih je dosegla Nika Milošič, izid na osmi točki izenačile. Veliko zaslug za izenačenje je imela s svojimi servisi tudi Anja Farkaš, ki je povzročala veliko težav kamniškim sprejemalkam. Šele Pucelj je prekinila serijo treh zaporednih mariborskih točk, toda po napaki gostij so do točke prednosti (12:11) prišle domače odbojkarice, ki so tudi prve prišle do zaključne žoge. Niso jo izkoristile, za kazen je z dvema zaporednima točkama poskrbela Charuk.

Tretja tekma, tudi morebitna zadnja, bo v torek, 23. aprila v Kamniku.

* Športna dvorana Lukna, gledalcev 500, sodnika: Rožej, Vrenko.
* Nova KBM Branik: Mlakar 24 (1 blok), K. Milošič 9 (1 as, 2 bloka), Kneževič 1, Štampar 1 (1 blok), Ulrih, Lekše 14 (2 asa, 1 blok), Senekovič, Cikač, Farkaš, Ramić 1, N. Milošič 11 (7 blokov), Potokar 6 (1 blok), Tišma 3 (2 asa, 1 blok).
* Calcit Volley: Rituper 1, Radišković 14 (2 asa, 2 bloka), Šen 13 (1 as), Najdič 4 (3 ase), Hutinski 7 (3 bloke), Boisa, Charuk 15 (1 as, 3 bloke), Grubišič Čabo, Gašperlin, Pucelj 22 (1 as), Čižman, Banko.