15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Koper doma presenetil Krim, Grosuplje boljše od Mozirja

Tko kot v moški konkurenci so tudi v odbojkarski 1. DOL Sportklub za ženske danes odigrali prvi tekmi osmine finala. Grosupeljčanke so na gostovanju v Mozirju slavile s 3:1 v nizih, Koprčanke pa so doma po manjšem presenečenju ugnale Krim s 3:2.

Odbojkarice Luke Koper so v 1.B DOL prepričljivo osvojile prvo mesto in so prvo tekmo odigrale pred domačimi navijači proti Krimu. Ta je v letošnji sezoni zmagal le enkrat, a še to po administrativni napaki Ankarana.

Napet prvi niz je pripadel Krimu s 26:24. Domačinke so nato prepričljivo odgovorile, saj so naslednja dva niza dobile z lepo prednostjo 25:15 in 25:14. Odbojkarice Krima so izid znova poravnale, ko so dobile četrti niz. Domačinke so nato spisale manjše presenečenje in peti, odločilni niz dobile s 15:12.

Druga par osmine finala tvorita Mozirje in ATK Grosuplje. Prve so redni del 1. B DOL zaključile s 16 zmagami in petimi porazi. Grosupeljčanke so v rednem delu 1. lige zbrale 5 zmag in za šestouvrščenim Ankaranom zaostale za osem točk.

Dvoboj pred domačimi navijači so odbojkarice Mozirja odločno odprle in prvi niz dobile s petimi točkami naskoka. V nadaljevanju so Grosupeljčanke le zaigrale bolj zbrano in najprej dobile drugi niz z 29:27 ter nato še tretjega. Zadnjega so brez večjih težav osvojile s 25:17.

Ekipe sicer igrajo na dve zmagi. Povratne tekme bodo na sporedu v soboto, morebitni tretji obračuni pa v sredo. Zmagovalca osmine finala si bosta poleg napredovanja zagotovila tudi nastop med elito v naslednji sezoni.