11°C / 15°C
9°C / 14°C
8°C / 19°C

Lovšinova in Kotnikova do drugega mesta na Iosu

Slovenski odbojkarici na mivki Tajda Lovšin in Tjaša Kotnik sta na turnirju svetovne serije Beach Pro Tour na grškem otoku Ios zasedli drugo mesto. V velikem finalu sta morali priznati premoč avstrijski navezi Ronja Klinger/Dorina Klinger, je v izjavi za javnost sporočila Odbojkarska zveza Slovenije.

Tajda Lovšin in Tjaša Kotnik sta v Grčijo odpotovali kot eni izmed nosilk turnirja in svojo vlogo upravičili že v skupinskem delu tekmovanja. Na prvi tekmi sta prepričljivo, z 21:7 in 21:14 odpravili domačo dvojico Karagkouni/Agriodimou, zatem pa sta se z 21:14 in 21:11 veselili še zmage nad Čehinjama Dunarovo in Resovo. S polnim izkupičkom sta Slovenki osvojili prvo mesto v skupini in se uvrstili neposredno v četrtfinale turnirja.

Lovšinova in Kotnikova sta tudi v izločilnih bojih nadaljevali z dobrimi predstavami. V četrtfinalu sta namreč z 21:14 in 21:16 odpravili švedski par Thurin/Thurin in se podali v boj za odličja.

V polfinalu Slovenkama po hudem boju nista bili kos Litovki Dumbauskaite/Grudzinskaite, ki sta klonili po treh nizih, s 16:21, 21:17 in 15:13. V velikem finalu sta se nato Lovšinova in Kotnikova pomerili z Avstrijkama Ronjo in Dorino Klinger in izgubili po treh nizih, z 22:20, 17:21 in 11:15 ter si tako priigrali srebro. S tem sta le še potrdili dobro formo pred nadaljevanjem sezone.