5°C / 14°C
5°C / 16°C
10°C / 12°C

Nova KBM Branik s tremi točkami iz Kopra

Odbojkarice Nove KBM Branika so v 14. krogu 1. DOL Sportklub v Kopru premagale domači Ankaran s 3:1 (20, -25, 22, 20).

* Dvorana OŠ A. Ukmar, gledalcev 50, sodnici: Rozman, Hodžič.
* Ankaran: Kolbl 1, Kolenc 1 (1 blok), Jamnik Pregl, Kovačič, Grudina 11 (3 ase, 2 bloka), Forštnatič 1 (1 blok), Žnidar 6 (1 blok), Valenčič 14 (1 as, 1 blok), Cerovac 2 (2 asa), Mihalinec 3 (1 blok), Jurič 11, Kaker 5 (1 blok).
* Nova KBM Branik: Mlakar 28 (2 asa, 2 bloka), Milošič 3 (1 blok), Pogačar 2 (2 bloka), Štampar 2 (1 as, 1 blok), Klajžar, Lekše, Senekovič 5 (1 as), Cikač, Farkaš 3 (1 as, 1 blok), Ramić 2, Potokar 17 (4 ase, 1 blok), Lorber Fijok 9 (1 blok), Krajnc 1 (1 blok).

Mariborčanke so v Kopru upravičile vlogo favoritov, a nikakor niso imele lahkega dela. Izkušene Ankarančanke so se dobro upirale, lovile favoritinje, ki so imele v svoji igri kar nekaj nihanj, toda na koncu je vendarle zmaga boljša ekipa.

Primorke so tekmo bolje začele, toda gostje so hitre ujele ritem in dokaj zanesljivo dobile prvi niz. Bile so tudi blizu osvojitve drugega, saj so že vodile za pet točk, nato v končnici tudi 23:21 in 24:22, toda domače so bile na koncu bolj zbrane, tako da so prišle do izenačenja.

V tretjem nizu so Mariborčanke vodile s 6:1, 11:3, 19:9 in 22:14, nato pa celo imele težave, da so niz dobile. Po odličnih servisih nekdanje reprezentantke Tine Grudina so se gostiteljice približale na 20:22, več pa jim tekmice vendarle niso dovolile. Tak kot ne tudi v četrtem nizu, v katerem so domače spet več čas lovile zaostanek.

Z 28 točkami je bila najučinkovitejša igralka gostujoča Iza Mlakar.