15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Odbojkarji ACH Volleyja v Nemčiji do pomembne zmage

Odbojkarji ACH Volleyja so v četrtem krogu lige prvakov prišli do pomembne zmage.

Še drugič so bili boljši od nemške ekipe powervolleys Düren, tako kot v Ljubljani so tudi v gosteh zmagali s 3:1 (21, 20, -19, 16).

Ljubljančani so zdaj v skupini E pri sedmih točkah in imajo velike možnosti, da v skupini osvojijo vsaj tretje mesto, s katerim bi nadaljevali evropske boje v pokalu Cev, povsem realne možnosti pa imajo tudi za drugo mesto.

Slovenski prvaki so imeli v Nemčiji slabe trenutke le na začetku tretjega niza, vsaj kar se tiče rezultata. Pri sprejemu servisov sicer niso blesteli, ampak so to nadomeščali z drugimi rečmi, pa tudi Nemci, ki so za razliko od prve medsebojne tekme igrali tudi s svojima najboljšima odbojkarjema Tobiasom Christianom Brandom in Sebastianom Gevertom, niso bili ravno najbolj razpoloženi.

V četrtem nizu so tako kot na tekmi v Ljubljani povsem popustili, tako da varovanci Radovana Gačiča niso imeli zahtevne poti do zmage.

ACH bo naslednjo tekmo v ligi igral 11. januarja, ko bo v Tivoliju gostovala Perugia, sicer novi svetovni prvak.