5°C / 12°C
4°C / 9°C
6°C / 9°C

Odbojkarji i-Venta Maribora v Estoniji izgubili 1:3

Odbojkarji i-Ventra Maribora so novo sezono v pokalu Cev začeli s porazom v Estoniji. Povratna tekma bo prihodnjo sredo ob 20. uri v dvorani Tabor.

Ob morebitnem napredovanju v drugi krog se bo zmagovalec tega dvoboja pomeril z romunskim Rapidom iz Bukarešte. V drugem krogu se bo tekmovanju priključil tudi drugi slovenski predstavnik Calcit Volley.

Od preostalih klubov v evropskih tekmovanjih bo ACH Volley vnovič igral v skupinskem delu lige prvakov, ki se bo začel prvi teden v novembru, v drugem krogu pokala Challenge pa bo v drugi polovici novembra igralo še moštvo Panvite Pomgrada.

Mariborčani so tekmo sicer odlično odprli in dobili prvi niz, nato pa se v naslednjih treh izenačenih nizih niso najbolje znašli. Domači so bili v zaključkih nizov bolj natančni in zbrani. Predvsem tretji niz, v katerem so imeli Slovenci vodstvo s 24:23 in ki se je končal z rezultatom 27:25 za domače, je bil odločilen za končno zmago Estoncev.

Pri igralcih Maribora ni bilo izstopajočega posameznika, največ točk sta zbrala Jaka Sešek (11) in Gustavo Cavalcanti (10), pri domačih pa je bil neustavljiv Avstralec Lincoln Alexander Williams, ki je dosegel kar 32 točk.

* Športna dvorana Audentes, gledalcev 260, sodnika: Bjorn Willems (Belgija) in Salvis Kurtiss (Latvija).
* Selver Taltech: Marković, Parish 11 (1 blok), Luuken, Losnikov, Üprus, Aganits 6 (2 bloka), Vahter, Täht 13 (2 asa, 1 blok), Urb 2 (1 as, 1 blok), Poldma, Williams 32 (2 asa, 3 bloki), Pupart 16 (2 asa, 1 blok).
* i-Vent Maribor: Cafuta 4, Fužir, Vodušek, Cavalcanti 10, Sešek 11, Valenčič 9 (3 blokade), Mazej, Donik 9 (1 blok), Fink 8 (2 bloka), Kastelic, Mirković 9 (1 as, 1 blok), Mejal 4 (1 as, 1 blok).