Oblačno Humidity: 58%

Odbojkarji Srbije predzadnji četrtfinalisti EP

Odbojkarji Srbije so sedmi četrtfinalisti evropskega prvenstva. V osmini finala so prvaki izpred štirih let upravičili vlogo favorita in v Bariju zanesljivo s 3:0 (21, 24, 21) ugnali Češko. V četrtfinalu se bodo merili z zmagovalcem tekme med Poljsko in Belgijo.

Varovanci Igorja Kolakovića, nekdanjega trenerja ACH Volleyja, so imeli nadzor nad rezultatom od začetka do konca tekme. Prvi niz so dobili prepričljivo, še najbolj pa je bil izenačen drugi niz, v katerem so jim Čehi ves čas dihali za ovratnik. A prehiteti jim jih ni uspelo, prav tako pa tekmecev niso resno ogrožali niti v tretjem.

S 14 točkami je bil najučinkovitejši korektor Aleksandar Atanasijević, Pavle Perić jih je dodal 12.

Pred Srbijo so se v četrtfinale že uvrstili Slovenci, Ukrajinci, Francozi, Romuni, Italijani in Nizozemci.