9°C / 16°C
6°C / 16°C
8°C / 11°C

Še druga zmaga bankirk na domačem turnirju

Odbojkarice Nove KBM Branika so na tekmi tretjega turnirja srednjeevropske lige pregale Swietelsky Bekescsabo s 3:0 (13, 20, 17).

* Dvorana Lukna, gledalcev 60, sodnika: Rajković, Brlas (oba Hrvaška)
* Nova KBM Branik: Mlakar 17, Milošič 6 (2 asa, 1 blok), Pogačar 3 (1 as), Štampar 7 (1 as, 1 blok), Klajžar, Lekše 7 (2 bloka), Senekovič, Cikač, Farkaš, Ramić 7 (2 bloka), Potokar, Lorber Fijok 14 (2 asa, 1 blok), Krajnc.
* Swietelsky Bekescsaba: Drpa, Sinka 3, Kertesz, Vasiljeva, Glemboczki 11 (1 blok), Tuska 5 (1 as), Olinik 1, Bodnar, Pinter, Molcsanyi, Szatmari 1, Mosher 9 (1 blok), Bagyinka.

Mariborskim odbojkaricam je domači turnir srednjeevropske lige povsem uspel. Potem ko so v torek dobile slovenski derbi proti Calcitu, so tokrat ugnale še vedno vodilno ekipo lige, madžarsko Swietelsky Bekescsabo, ki tako Slovenijo zapušča z dvema porazoma.

Varovanke Bruna Najdiča so s tretjo zmago že končale tekmovanje s petdesetodstotnim izkupičkom, ali bo to dovolj za končno uvrstitev med najboljše štiri ekipe in s tudi uvrstitev na zaključni turnir, pa bo znano po zadnjem turnirju, na katerem bodo igrali Calcit, ukrajinski Prometej in zagrebška Mladost.

Madžarska ekipa, ki si je nastop na zaključnem turnirju zagotovila že po štirih tekmah, ni bila na ravni Mariborčank. Te so že na začetku tekme po servisih Lorene Lorber Fijok povedle s 7:0, niz pa brez pretresov pripeljale do konca.

Tudi v drugem so na začetku zanesljivo povedle, a so jih tekmice bolj uspešno lovile, pred končnico so se približale na 19:20, toda na koncu so bili za njih usodni servisi Ronje Štampar. Ta je niz zaključila z asom, s tem pa tudi končala odpor madžarske ekipe, ki v tretjem nizu ni bila več konkurenčna.