Nekaj oblačnosti Humidity: 88%

Slovenske odbojkarice izgubile s Špankami

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je nocoj v mariborski dvorani Lukna v zlati evropski ligi izgubila z reprezentanco Španije z 0:3 (-16, -22, -13) v nizih. Za Slovenke je to bil drugi poraz v tem tekmovanju.

Slovenske odbojkarice so domači turnir zlate lige odprle z neprepričljivo igro in zanesljivim porazom. Čeprav se je v ekipo vrnilo nekaj igralk, ki so manjkale v Estoniji, pa se je poznalo, da še niso v pravi formi, predvsem to velja za Mašo Pucelj, ki bi morala biti glavni napadalni adut, a to ni bila, tudi Mija Šiftar, ki je v igro vstopila v drugem nizu, zna odigrati veliko bolje. Španke so bile boljše v vseh elementih igre.

Nič kaj dobrega ni obetal že prvi niz. Bolje so ga sicer Španke, ki so povedle s 5:0 in slovenskega selektorja Alessandra Oreficeja prisilile, da je vzel prvo minuto odmora. Gostje so nato ohranjale vodstvo s štirimi ali petimi točkami prednosti. Slovenke v prvem delu prvega niza niso našle uspešnega odgovora na špansko igro, kar je imelo za posledico najvišje špansko vodstvo s sedmimi točkami razlike (6:13). Slovenke so se nato z delnim izidom 5:1 približale zgolj na tri točke zaostanka (11:14), a so se gostje nato spet odlepile, odgovorile z delnim izidom 5:2 in povedle z 19:13. Španke so z dvema zaporednima točkama še povišale vodstvo na 21:14 in na koncu niz dobile s 25:16.

Drugi niz so Slovenke začele nekoliko bolje, saj so povedle so po uspešni akciji Saše Planinšec povedle s 4:1, a so Španke z delnimi izidom 3:0 kmalu izenačile (4:4). Slovenke so nato povedle 6:4. Po uspešni akciji Maše Pucelj in asu Nike Markovič je bilo na semaforju 9:5 za Slovenke. Po minuti odmora španskega trenerja so Španke z delnim izidom 4:1 približale na dve točki. Toda Slovenke se niso ustrašile in po asu Mirte Velikonje Grbac povedle z 12:8. Prednost štirih točk so nato ohranile vse do izida 14:10. Španke so se z delnim izidom 3:0 nato približale zgolj na točko zaostanka. Slovenke so malce popustile, Španke pa so prešle v vodstvo z 19:17. Slovenke niso našle odgovora na špansko učinkovitost v napadu in kmalu zaostale z 18:21. V končnici so imele Španke točko ali dve prednosti, zaključno žogo pa so si priigrale pri izidu 22:24 in jo tudi izkoristile za zmago 25:22.

V začetku tretjega niza so Španke ohranile minimalno vodstvo. Slovenke so prvič izenačile pri izidu 3:3, a so Španke spet pobegnile v vodstvo s 5:3. Nekaj trenutkov zatem so Španke vodile že z izidom 9:4 in ohranjale prednost petih točk. Slovenke so se nato približale na tri točke zaostanka 7:10, a se Španke niso dale in s petimi zaporednimi točkami pobegnile na osem točk prednosti (7:15). Slovenke takšne prednosti niso mogle povsem izničiti, čeprav so se približale na pet točk zaostanka (11:16). Gostje so nato spet pobegnile na sedem točk zaostanka 12:19. Španke so v končnici prišle do desetih točk prednosti, niz pa na koncu dobile s 25:13.

V nedeljo ob 19. uri se bodo slovenske odbojkarice v Mariboru pomerile še s Čehinjami.

* Dvorana Lukna, gledalcev 300, sodnika: Verrascina (Italija), Akbulut (Turčija).
* Španija: Mavrommatis, Hernandez, Martinez 14 (2 asa), Piza, Aranda, Varela 11 (3 bloke), Llabres, Prol, Segura 11 (3 ase), Jimenez 9 (5 blokov), Montoro, Lazaro 6 (2 bloka), Camino, Schlegel 10.
* Slovenija: Pucelj 4, Lorber Fijok 7, Šiftar 4, Najdič, Velikonja Grbac 8 (2 asa), Filipič, Mazej, Markovič 12 (1 as, 2 bloka), Planinšec 2 (1 blok), Gornjec Hodnik, Halužan Sagadin, Ramić 1, Cikač.