Oblačno Humidity: 91%

V ženskem odbojkarskem prvenstvu brez presenečenj

V 11. krogu ženskega odbojkarskega prvenstva presenečenj ni bilo.

Potem ko je že v petek Nova KBM Branik premagal ATK Grosuplje, so se danes do novih točk dokopale tudi igralke Calcit Volleyja, GEN-I Volleyja in Ankarana.

Calcit je v gosteh s 3:0 premagal Sip Šempeter, z enakim izidom je GEN-I Volley ugnal Formis, Ankaran pa je bil s 3:1 v gosteh boljši od Krima.

Kamničanke v Šempetru niso imele težav. Gostiteljice so se z njimi enakovredno borile do končnice, v kateri pa dvoma o zmagovalcu ni bilo.

Tretjeuvrščeni GEN-I Volley je sicer Formis premagal s 3:0, a je imel prav v vseh nizih težko delo. V vseh nizih so si Novogoričanke že priigrale lepo prednost, a se gostje niso predajale, se do končnice približale, a zmage domačih niti v enem nizu niso resneje ogrozile. S 15 točkami je bila najučinkovitejša igralka tekme Nika Milošič, v domači, zmagovalni vrsti pa sta 12 točk dosegli Pia Blažič in Polona Frelih, slednja se je izkazala tudi s štirimi bloki.

Krim ima v letošnji točkovni beri le eno zmago. To je zabeležil za zeleno mizo in to prav proti Ankaranu, s katerim se je tokrat meril v Ljubljani. Tekma se je končala z enakim izidom kot v Ankaranu na igrišču, ki pa zaradi zapleta pri prijavi igralk ni obveljal. So pa Primorke še enkrat pokazale, da so boljša ekipa, ki pa vseeno ni imela lahkega dela.

Po gladko osvojenem prvem nizu so se težave začele na začetku drugega, v katerem so zaostajale vse do končnice, največ za pet točk. A po izidu 23:23 so se rešile, predvsem po zaslugi izkušene Sare Valenčič, z 19 točkami tudi najučinkovitejše igralke tekme. Tretji niz je Ankaran nato izgubil, stvari pa na pravo mesto postavil v četrtem.