12°C / 16°C
11°C / 15°C
10°C / 17°C

Za uvod v prvenstvo zmaga Mariborčanov

V tekmi 1. kroga 1. Dol Sportklub za moške je i-Vent Maribor doma premagal Panvito Pomgrad s 3:1 (-20, 19, 27, 22).

S tekmo med i-Vent Mariborom in Panvito Pomgradom se je začelo državno odbojkarsko prvenstvo. Za uvod sta se srečali ekipi, ki sta povsem spremenili svojo sestavo, zato je jasno, da na začetku sezone nista mogli pokazati posebej kakovostne odbojke. Veliko je bilo nihanj, sta pa bili moštvi izenačeni, Štajerci pa so do zmage bržkone prišli po zaslugi boljšega bloka, v statistiko so jih vpisali kar 16.

Tekma pa bi se končala drugače, vsaj z delitvijo točk, če bi Sobočani po izidu 1:1 izkoristili svojo priložnost v tretjem nizu. Imeli so štiri zaključne žoge, prvo pri izidu 22:24, z blokom je drugo izničil Miha Cafuta, nato pa so vodili tudi 26:25 in 27:26. Toda zadnje tri točke so pripadle Mariborčanom, ki so nato imeli pobudo tudi v četrtem nizu, v katerem so že vodili 22:15, a dopustili, da se jim tekmec približa le na točko zaostanka (23:22). Da pa do preobrata ni prišlo, je z dvema točkama poskrbel Stefan Mirković, še lani član soboškega kluba.

Pri zmagovalcih je Martin Valenčič dosegel 27 točk, Mirković jih je dodal 13, pri gostih jih je 22 dosegel Tilen Pušnik, 14 pa Sani Adžović, še lani igralec Mariborčanov.