Oblačno Humidity: 84%

Navijači so enotni: Gre za popolnoma neprimeren prijem

Med tekmo med Arsenalom in Wolves, ki jo je Arsenal sicer dobil z 2:0, je branilec Wolves Yerson Mosquera povzročil eno najbolj spornih situacij v angleškem nogometu, ko je prijel Gabrijela Jezusa za zadnjico v poskusu, da bi ga zmedel in razjezil.

Arsenal je z goloma Havertza v 25. minuti in Sake v drugem polčasu dosegel zmago na Emirates Stadiumu. A tik pred koncem rednega dela tekme, dve minuti pred koncem, se je zgodil incident med Gabrijelom Jezusom in Mosquero, ki je pritegnil več pozornosti kot cela tekma.

Medtem ko si je brazilski napadalec popravljal desni čevelj, ga je Mosquera prijel za zadnjico in ga poskušal potisniti. Gabrijel Jezus se je nemudoma odzval in odrinil Mosquero, ki je nato padel na tla. Zaradi tega dejanja je Gabrijel Jezus prejel rumeni karton.

Gabrijel Jezus je v igro šele v 84. minuti, ko je zamenjal poškodovanega Declana Rica, medtem ko je Mosquera že od začetka branil barve Wolves in odigral celotno tekmo, s čimer je prvič nastopil v angleški ligi, odkar se je leta 2021 pridružil klubu.