10°C / 20°C
10°C / 21°C
10°C / 21°C

Rangnick po dvoboju s Slovenijo ogorčen nad stanjem igrišča

Slovenski nogometaši so na uvodni tekmi lige narodov sinoči v Ljubljani remizirali (1:1) proti Avstrijcem, selektor gostov Ralf Rangnick pa je bil po tekmi ogorčen nad stanjem zelenice v Stožicah. Ta je bila po njegovem mnenju v izjemno slabem stanju. "To igrišče je bilo popolna katastrofa," je dejal Rangnick za avstrijsko agencijo APA.

Nemec je v petek po remiju proti Sloveniji v Ljubljani dejal, da se "na splošno strinja" z rezultatom. Čeprav je še prostor za napredek glede na težke terenske razmere, je bila predstava njegovih varovancev vsekakor v redu, je povzel avstrijski selektor.

"Ničesar ne želim 'pocukrati' in sem vedno iskren in kritičen do svojih igralcev, toda to igrišče je bilo popolna katastrofa - kombinacija mastnega in neravnega. Vsekakor nevredno tekmovanja, kot je liga narodov," je po dvoboju dejal Rangnick.

In čeprav sta se morali obe ekipi spopadati z enakimi pogoji na igrišču, "je težje ekipi, ki ima večjo posest žoge," je za APA dodal 66-letnik.

Selektor rdeče-belih pa ni bil nezadovoljen le s stanjem igrišča, temveč tudi z romunskim sodnikom Radujem Petrescujem.

"V prvem polčasu je sodnik piskal tako rekoč vse proti nam," je menil Rangnick. Slovenska enajstmetrovka z roko, ki jo je zakrivil Phillipp Mwene po posredovanju videosodnika (Var), po njegovem "ni bila kristalno jasna". Kazen je za slovensko vodstvo nato unovčil Benjamin Šeško, Avstrijci so izenačili dobrih deset minut pozneje, ko je zadel Konrad Laimer.

Avstrijce v ponedeljek čaka dvoboj z Norvežani, ki so v gosteh remizirali v Kazahstanu (0:0). Ob tem je Rangnick dodal, da na stadionu Ullevaal upa na "razumne pogoje na igrišču".