Oblačno Humidity: 60%
20°C

To so rekordi, ki so zaznamovali sezono Premier League

Končana je še ena osupljiva sezona Premier League. Palmer je dosegel najpoznejši zmagovalni gol, Nottingham Forest je obstal v ligi z najmanj osvojenimi točkami, zimzeleni James Milner je nastopil že v svoji 22. sezoni Premier League, Darwin Nunez pa je na eni tekmi, kar štirikrat dosegel okvir vrat. V nadaljevanju so predstavljeni še ostali rekordi Premier League, ki so bili postavljeni v sezoni 2023/24.

Zadetki
V tej sezoni Premier League je bilo doseženih, kar 1246 zadetkov, kar je največkrat v zgodovini tekmovanja. Prejšnji rekord je bil postavljen v sezoni 1992/93, ko je bilo doseženih 1222 golov, a je takrat liga bila sestavljena iz 22-ih ekip, ki so skupno odigrali 462 tekem, namesto sedanjih 380.

Aprila je Manchester United vodil Chelsea s 3:2 v 99. minuti in 18. sekundi tekme, in nato izgubil s 4:3. To je najkasnejša minuta igre v zgodovini, da je ekipa vodila, in nato uspela izgubiti. Palmerjov zmagovalni gol v 100. minuti in 41. sekundi tekme je najpoznejši zmagovalni gol v Premier League od leta 2006/2007. Zraven tega je bil postavljen tudi najpoznejši gol v zgodovini prvenstva, ko je Oli McBurnie v 102. minuti in 8. sekundi tekme zadel enajstmetrovko proti West Hamu.

Klubski rekordi
Manchester City je postal prva ekipa, ki je četrtič zapored osvojila naslov prvaka v Premier League. Prvaki so na domačem terenu bili nepremagljivi čez celotno sezono in izenačili rekord, ki je bil postavljen že 18-krat.
Nottingham Forest je obstal v ligi z dvaintridesetimi osvojenimi točkami, kar je najnižje število točk ekipe, ki je nato obstala v ligi. Nottinghamu so bile odvzete tudi štiri točke zaradi kršenja finančnih pravil. Za obstanek v ligi je bilo potrebnih le 27 točk, kar je tudi nov rekord, saj je Luton Town izpadel z 26 osvojenimi točkami.

Newcastle je premagal Sheffield United z 8:0 in postal prva ekipa v zgodovini Premier League, ki je na tekmi imela kar osem različnih strelcev. Sheffield United je skupno prejel rekordnih 104 golov, prav tako pa so postavili še dva nezaželena rekorda, ko so prejeli 57 golov na domačem igrišču in le enkrat ohranili mrežo nedotaknjeno.

Nogometaši Chelseaja so to sezono prejeli kar 105 kartonov, kar je največ v zgodovini Premier League.

Rekordi trenerjev
Ange Postecoglou je osvojil šestindvajset od tridesetih možnih točk, ko je osemkrat zmagal in dvakrat remiziral. To je največ točk v zgodovini Premier League, ki jih je trener zbral na svojih prvih desetih tekmah v tekmovanju.

Pep Guardiola je avgusta premagal Sheffield United z 2:1 in dosegel svojo 200. zmago na svoji 269. tekmi v Premier League. S tem je postal trener, ki je rabil najmanj tekem v zgodovini Premier League za 200 zmag.
Z dvema zmagama proti Newcastlu to sezono je Jurgen Klopp že 11. in 12. zapored premagal Eddia Howa, in tako postavil najdaljši zmagovalni niz enega trenerja proti drugemu.

Rekordi igralcev
James Milner je nastopil v svoji 22. sezoni Premier League in s tem izenačil rekord Ryana Giggsa. Milner je zdaj le 19 tekem oddaljen od izenačenja rekorda Garetha Barryja, ki ima trenutno največ nastopov v Premier League (653).

Mohamed Salah je postal prvi igralec v Premier League, ki je v treh zaporednih sezonah dosegel 10 ali več golov in prispeval 10 ali več asistenc.

Erling Haaland je novembra proti Liverpoolu dosegel 50. gol v Premier League, za kar je rabil le 48 tekem. Premagal je rekord Andrewa Cola, ki je za 50 golov rabil 65 tekem.

Jeremy Doku je pri 21 letih in 161 dneh proti Bournemouthu dosegel en gol in prispeval štiri asistence. Tako je izenačil rekord po številu asistenc na eni tekmi in postal najmlajši igralec, ki je dosegel štiri asistence na tekmi.

Darwin Nunez je januarja proti Chelseaju kar štirikrat zadel okvir vrat in postal prvi igralec po sezoni 2003/04, ki je na eni tekmi, kar štirikrat zadel okvir vrat. V celotni sezoni je okvir vrat zadel devetkrat in skoraj izenačil rekord Robina van Persieja, ki je v sezoni 2011/12 desetkrat zadel okvir vrat.