6°C / 17°C
7°C / 18°C
11°C / 13°C

Domžale zadalo prvi poraz »nepremagljivemu« Mariboru, Mura boljša od Olimpije

V 8. kolu EON NextGen lige je Maribor, po kar sedmih zaporednih zmagah zabeležil prvi letošnji prvenstveni poraz, Mura je na derbiju kola premagala Olimpijo, Celjani pa so z minimalno razliko premagali Rudar Velenje.

Ilirija Extra-Lux je na prvem srečanju 8. kola gostila Krko. Prvi polčas se je končal brez zadetkov, a je zato drugi polčas bil toliko bolj zanimiv. Eroll Šabanaj je prvič zadel v 46. minuti, nato pa je vodstvo podvojil v 74. minuti. Tomas Puc je vodstvo na 3:0 povišal v 78. minuti, za končnih 4:0 pa je tri minute kasneje poskrbel Inas Kukavica.

Maribor je na uvodnih sedmih prvenstvenih obračunih uspel zmagati prav tolikokrat, tokrat pa je doma gostil Domžalčane, ki so v letošnji sezoni v dobri formi. Luka Dovžan je v 30. minuti zadel za vodstvo Domžal, končnih 0:2 pa je v 72. minuti postavil Denis Nikić.

Olimpija je po dveh zmagah na uvodnih treh srečanjih popustila, in tako zabeležila le eno zmago na preostalih štirih tekmah, Mura pa je zabeležila dve zaporedni zmagi pred tokratnim obračunom. Črno-beli so na gostovanju v Ljubljani srečanje začeli odlično, in do 12. minute vodili že z 0:2 z goloma Aneja Jelovice in Nala Lana Korena, ki je zadel že svoj 7 gol v letošnji sezoni, in je trenutno najboljši strelec prvenstva. Mai Kolbl je v 65. minuti zadel za 0:3, Anej Jelovica pa je 20 minut kasneje zadel svoj drugi gol na srečanju in četrtega za Muro. Olimpija je v sodnikovem dodatku uspela znižati rezultat, a je to bila le tolažilna nagrada, saj je končni rezultat bil 1:4 v korist črno-belih.

Rudar iz Velenja je pred 200 gledalci gostil A2S Celje. Velenjčani so pred tokratnim obračunom zbrali le 7 točk, Celjani pa so jih zbrali 14. Edini gol na srečanju je za Celjane v 55. minuti dosegel Timotej Karapandža, ki je z zadetkom svoji ekipi prinesel vse tri točke.

Bravo je nedvomno največje presenečenje uvodnega dela prvenstva, saj je pred tokratnim srečanjem na sedmih uvodnih tekmah zabeležil le en poraz. Na gostovanju v Radomljah so domačini povedli z golom Jaše Jelena, a se je Bravo hitro odzval, ko je Naj Lulić zadel za izenačenje. V drugem polčasu pa je sledila prevlada Brava, saj sta Ceferin in Šabotić zadela v 64. in 66. minuti tekme. Nemanja Milojević je z golom v 69. minuti ohranil upanje Radomljanov, a so nogometaši Brava bili tisti, ki so dosegli zadnji zadetek. Jakob Raspet je v sodnikovem dodatku poskrbel za končnih 2:4.

Fužinar in Interblock 1975 Ljubljana, ki sta novinca v ligi, sta se razšla z rezultatom 2:0 v korist Fužinarja. Gorica je na domačem terenu remizirala proti Kopru, Brinje Grosuplje pa je proti Aluminiju izgubilo z 2:0.