Oblačno Humidity: 70%
17°C
11°C / 21°C

Ana Šteblaj, Matija Preskar in Gaber Ferlinc članski državni prvaki v spustu na divjih vodah

Solkan je gostil sklepno dejanje sezone spusta na divjih vodah. Na Soči je namreč potekalo državno prvenstvo v spustu na divjih vodah. Med kajakašicami je bila najboljša Ana Šteblaj, med kanuisti je zmagal Gaber Ferlin, v konkurenci kajakašev pa je slavil Matija Preskar.

Ana Šteblaj, ki je na letošnjem svetovnem prvenstvu v spustu na divjih vodah v Španiji priveslala do bronaste kolajne v sprintu na divjih vodah, pred dobrim tednom pa nastopila še na svetovnem prvenstvu v sprintu na mirnih vodah v Uzbekistanu, je postala nova državna prvakinja v klasičnem spustu na divjih vodah. S progo na Soči je opravila v 6:17,38, kar je bilo 14 sekund hitreje od najbližje zasledovalke Hane Bedernjak na drugem mestu, bron pa si je priveslala Sara Globokar. Vse tekmovalke so sicer tudi mlajše članice (do 23 let).

V konkurenci kajakašev je tokrat slavil Matija Preskar, ki je bil najboljši s časom 5:48,83. Slovenski reprezentant do 23 let je bil 3,83 sekunde hitrejši od Blaža Miheliča, ki je osvojil srebrno kolajno, Maj Pajk pa se je uvrstil na tretje mesto (+20,55). Omenjena trojica je najboljša tudi med tekmovalci do 23 let. Na Soči je tokrat manjkal aktualni svetovni prvak v klasiki Simon Oven, pa tudi drugi sprinter svetovnega prvenstva Nejc Žnidarčič, Anže Urankar pa se je tokrat zgolj počasi spustil po progi in spremljal mladega slovenskega parakajakaša.

Naslov državnega prvaka med kanuisti si je priveslal tekmovalec solkanskega kluba Gaber Ferlinc. Do cilja je potreboval 7:01,24. Na drugo mesto je priveslal Aljaž Marko Golob (+5,56), tretji pa je bil Simon Hočevar (+22,74).
Ferlin in Golob sta bila prvi in drugi tudi v mladinski konkurenci kanuistov, kjer je na tretje mesto prišel Aljaž Grzin. V konkurenci kajakašic mladink so bile najboljše Hana Bedernjak, Sara Globokar in Špela Marinko, med kajakaši mladinci pa je slavil Maj Pajk pred Svitom Konradom in Filipom Palijanom.

Konrad in Palijan sta bila prvi in drugi med mlajšimi mladinci, tretje mesto pa si je priveslal Jernej Kramer. Lucijan Požlep, Luka Pajk in Aljaž Grzin so bili prvi trije med starejšimi dečki, med mlajšimi dečki pa so prva tri mesta osvojili Jakob Jeromen, Maks Kuralt in Noah Šadl.

Maša Simončič je bila najboljša med mlajšimi mladinkami, kjer je prehitela klubsko kolegico Almo Medjugorac Menendez ter domačinko Živo Kodelja. Med starejšimi deklicami so prva tri mesta osvojile Taira Smonkar, Tia Volk in Ria Pertoci, med mlajšimi deklicami pa Ariel Šadl, Aleša Verčič in Nola Kauzer.

Gaber Ferlinc, ki je bil najboljši v absolutni konkurenci, je zmagal tudi med mlajšimi mladinci v kanuju, na odru za zmagovalce pa sta se mu pridružila Aljaž Grzin in Mohor Hrovatiček. Aljaž Grzin, Mark Šilek in Pino Kovač so bili najboljši med starejšimi dečki.

Tekmovalci in tekmovalke so se preizkusili še na ekipnih tekmah. Med kajakašicami so slavile tekmovalke KKK Ljubljana (Marinko, Globokar, Simončič), pred Čatežankami (Smonkar, Volk, Pinterič) in prekmurskimi tekmovalkami (Bedernjak, Besednjak, Petroci).

Članski ekipni državni prvaki v kajaku so postali ljubljanski tekmovalci Anže Urankar, Tim Novak in Blaž Mihelič. Na drugo mesto so prišli člani KKK Krško (Palijan, Božiček, Recer), na tretje pa Kramar, Jančar in Požlep s KKK Ljubljana. Drugo- in tretjeuvrščeni ekipi članske konkurence sta bili prva in druga med mladinci, tretje mesto med mladinci pa je pripadlo domačinom (Konrad, Kobal, Osojnik). Med starejšimi dečki so vsa prva tri mesta osvojile ekipe KKK Ljubljana (Grzin, Šuster, Zupančič / Klavžar, Kovač, Špilek / Kupsch, Simončič, Nadu).