Oblačno Humidity: 79%

Avstralec Wearn ubranil zlato medaljo v ilci 7

Na olimpijskem jadralnem prizorišču pred Marseillom je Avstralec Matt Wearn ubranil zlato medaljo v razredu ilca 7. Prepričljivo vodilni pred regato za medaljo je dobil tudi zadnji plov in zmagal s 40 točkami. Srebro je osvojil Ciprčan Pavlos Kontides (56), dvakratni nekdanji svetovni prvak je bil srebrn že na olimpijskih igrah leta 2012 v Londonu.

Tretje mesto je ubranil Perujec Stefano Peschiera (100). Slednji je bil v regati za medalje šele deveti, predzadnji, a je to zadoščalo za končni bron.

Wearn je imel pred regato za medaljo že zelo veliko prednost, po osmih regatah je imel 38 točk in 14 točk prednosti pred Kontidesom. Avstralec, letos je v domačem mestu Adelaide ubranil tudi naslov svetovnega prvaka, pa ni ničesar prepustil naključju, po četrtem in petem mestu na prvih dveh obratih je povedel in nato prvo mesto obdržal do ciljne črte. Kontides je bil večji del regate na drugem mestu in je potrdil srebro.

Slovenski predstavnik v tem razredu Žan Luka Zelko je nastope v Marseillu končal na 17. mestu, s čimer je Mariborčan izboljšal uvrstitev s prejšnjih olimpijskih iger v Tokiu pred tremi leti, ko je bil 26.