Oblačno Humidity: 94%

Božič najhitrejši v kvalifikacijah svetovnega pokala v Seu d'Urgellu

Luka Božič je bil najhitrejši v kvalifikacijah svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v španskem Seu d'Urgellu.

Bil je prvi v kvalifikacijah kanuistov, s petim mestom pa je brez težav v polfinale napredoval tudi Benjamin Savšek.

Na brzicah reke Segre se ta konec tedna po dveh mesecih premora v pokalu nadaljuje drugi del letošnje sezone članskih tekmovanj.

Božič je bil v kvalifikacijah 64 stotink hitrejši od domačina Miquela Traveja, Savšek pa je za reprezentančnim kolegom zaostal za dve sekundi. Tretji slovenski kanuist na startu je bil tokrat Juš Javornik, ki pa se mu ni uspelo prebiti v drugi del tekmovanja. V prvi vožnji je bil 34., v drugi pa 29.

Precej težav so imele tokrat slovenske kanuistke. V prvi kvalifikacijski vožnji se nobeni izmed Slovenk ni uspelo uvrstiti med dvajset najboljših, kar bi pomenilo neposredno uvrstitev v polfinale. Še najbližje je bila Eva Alina Hočevar, ki je bila 22., Lea Novak je bila mesto za njo, Alja Kozorog pa je prvi nastop sklenila na 28. mestu.

Na koncu je z devetim časom druge vožnje uvrstitev v drugo fazo tekmovanja uspela Alji Kozorog. Lea Novak je bila v drugem nastopu 14., Eva Alina Hočevar, ki se je v zaključku tekme tudi prevrnila, pa je bila 16.

V petek dopoldne bodo najprej kvalifikacije kajakašic in kajakašev z Evo Terčelj, Evo Alino Hočevar, Ajdo Novak, Petrom Kauzerjem, Nikom Testenom in Vidom Kudrom Marušičem, popoldne pa še polfinalne in finalne vožnje kanuistk in kanuistov.