Oblačno Humidity: 84%

Caroline Marks olimpijska prvakinja v deskanju na valovih

Američanka Caroline Marks je na olimpijskih igrah v Parizu osvojila zlato medaljo v deskanju na valovih. V bližini mesteca Teahupo'o na otoku Tahiti v Francoski Polineziji je Američanka v finalnem dvoboju premagala Brazilko Tatiano Weston-Webb. Bronasto kolajno je osvojila Francozinja Johanne Defay.

Dvaindvajsetletna Marks, četrta iz iger v Tokiu 2021, je v dvoboju za zlato kolajno prejela oceno 10,50 in po uspešnem prvem valu, kjer je prejela 7,50 točke, na koncu tesno ugnala Brazilko, ki je skupaj nabrala 10,33 točke po dveh podobnih ocenah.

Tudi Brazilka je prišla do prvega olimpijskega odličja, precej pa je popravila uvrstitev iz Tokia, kjer je bila deveta. Deveta na Japonskem je bila tudi Defay, 30-letna Francozinja pa je tokrat v boju za bron prepričljivo premagala Briso Hennessy iz Kostarike.