14°C / 19°C
10°C / 14°C
6°C / 16°C

Eva Terčelj in Lea Novak v četrtfinalu svetovnega pokala v La Seu d'Urgellu

Na zadnji postojanki svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v sezoni 2024 jv La Seu d'Urgellu e bilo na vrsti še zadnje dejanje. Na tekmi kajakaškega krosa sta Eva Terčelj in Lea Novak tokrat nastopa sklenili v četrtfinalu.

Na brzicah reke Segre je bila nedelja namenjena kajakaškemu krosu, kjer je slovenske barve zastopala sedmerica slovenskih reprezentantov. Najvišje sta se tokrat uvrstili Eva Terčelj in Lea Novak, ki sta prišli do četrtfinale faze tekmovanja. Eva Terčelj je bila na koncu deseta, Lea Novak pa enajsta. Eva Alina Hočevar je s tekmovanjem zaključila v osmini finala, tako da je bila 20., Ajda Novak pa je obstala v kvalifikacijski vožnji na čas, tako da bo Španijo zapustila s 36. mestom.
"S svojimi današnjimi nastopi sem zadovoljna. Dobro sem se borila, kros je vseen takšen, da je nekaj odvisno od drugih, nekaj od sebe. Na žalost smo se že od začetka 'zgužvale', nato sem poskušala nadoknaditi, a mi žal ni uspelo. Takšen je kros, enkrat ti uspe, drugič žal ne," je povedala Eva Terčelj.

V finalu ženskega kajakaškega krosa sta bili najboljši Britanki Mallory Franklin in Kimberely Woods, na tretje mesto pa se je uvrstila Francozinja Angele Hug.

V skupnem seštevku je bila Eva Terčelj šesta (96 točk), Ajda Novak 18. (47 točk), Lea Novak 20. (38 točk), Eva Alina Hočevar 40 (14 točk), Naja Pinterič pa 49. (9 točk). Najboljša tekmovalka sezone svetovnega pokala je Britanka Kimberely Woods (219 točk), druga je njena rojakinja Mallory Franklin (201 točka), tretja pa Avstralka Jessica Fox (154 točk).

V moški konkurenci se je preko kvalifikacijskih voženj na čas v izločilne boje uvrstil le Jakob Šavli, ki je obstal v tretji skupini osmine finala in se uvrstil na 20. mesto. Tine Kancler je zasedel 49. mesto, Žiga Lin Hočevar pa je bil 59. Zmagal je Britanec Joseph Clarke, drugi je bil Španec David Llorente, tretji pa Brazilec Pedro Goncalves.

Clarke je zmagal tudi v skupnem seštevku svetovnega pokala (216 točk), kjer je bil Goncalves drugi (215 točk), Francoz Mathurin Madore pa tretji (152 točk). Tine Kancler se je uvrstil na skupno 16. mesto, Žiga Lin Hočevar je bil 28., Jakob Šavli 36., Žan Jakše pa 101.