Oblačno Humidity: 84%
17°C

Eva Terčelj s četrtim časom v finale EP

Slovenska kajakašica Eva Terčelj je v polfinalu dosegla četrti čas in se zanesljivo uvrstila v opoldanski finale na evropskem prvenstvu v slalomu na divjih vodah v Liptovskem Mikulašu na Slovaškem. Za najboljšo iz polfinala Nemko Stefanie Horn je zaostala 3,61 sekunde.

Tridesetletna Ljubljančanka je progo opravila brez dotikov. Za Hornovo in pred Terčeljevo sta se uvrstili še Britanka Mallory Franklin (+1,46) in branilka naslova Avstrijka Corrina Kuhnle (+2,08). Prav Kuhnlejeva je na zadnjem EP v italijanski Ivrei lani za las prehitela Terčeljevo, ki je bila srebrna.

Druga slovenska predstavnica Eva Alina Hočevar je ostala brez finala najboljše deseterice na 15. mestu. Brez napake je za Hornovo zaostala 14,76 sekunde. Ajda Novak je izpadla v četrtkovih kvalifikacijah.

Finale kajakašic bo na sporedu ob 12.06.

Moški polfinale kajakašev z Martinom Srabotnikom pravkar poteka. Branilec bronaste kolajne z lanskega EP Peter Kauzer je izpadel že v kvalifikacijah, v njih je obstal tudi Ulan Valant. finale bo na vrsti ob 12.41.