Oblačno Humidity: 58%

Hrvat četrti v finalu na EP, enojca deveta

Rajko Hrvat je bil četrti v finalu v lahkem enojcu na evropskem prvenstvu v veslanju v Münchnu. V finale neolimpijske discipline se je uvrstil z drugim mestom v sobotnem polfinalu. Zlato je osvojil Grk Antonios Papakonstantinu, Hrvat je zaostal 14,07 sekunde. Slovenska enojca sta bila deveta.

Dva slovenska čolna v olimpijski disciplini, Filip Matej Pfeifer in Nina Kostanjšek, sta tekmovala v finalu B. Oba v enojcu in bila v finalu B tretja ter s tem skupno deveta.

Najboljši dosežek je glede konkurence uspel Ljubljančanu Pfeiferju, ki je zaostal zgolj za dvema udeležencema lanskih OI v Tokiu, zmagal pa je olimpijki podprvak v enojcu Norvežan Kjetil Borch.

Pfeifer je v malem finalu le za štiri stotinke po hudem boju zaostal za Monačanom Quentinom Antognellijem, 15. na lanskih OI, prvi pa je bil pričakovano Borch. Bil je 1,22 sekunde pred slovenskim predstavnikom.

Pfeiferjev dosežek je še vrednejši prav v luči neposrednega boja z Borschem, ki je poleg omenjenega olimpijskega srebra osvojil še bron v dvojcu na OI leta 2016 v Riu de Janeiru, dvakrat je bil svetovni prvak in enkrat evropski, na SP je bil še enkrat tretji in trikrat bronast na prvenstvih stare celine.

Nik Ažbe Magajna in Jaka Malešič sta bila v finalu A med zgolj tremi lahkimi dvojci tretja. Po pravilih mednarodne zveze v takih primerih bronaste medalje sploh ne podelijo. Zmagala sta Madžara Bence Szabo in Kalman Furko, Turka Enes Yenipazarli in Bayram Sonmez sta na drugem mestu zaostala 8,51 sekunde, Slovenca na zadnjem pa 15,95 sekunde.