20°C
12°C / 14°C
13°C / 19°C

Jadralca Tina Mrak in Jakob Božič na EP v regati za medalje

Slovenska jadralca Tina Mrak in Jakob Božič sta se na evropskem prvenstvu v razredu 470 v turškem kraju Cesme uvrstila v nedeljsko regato za medalje. S 84 točkami sta po enajstih regatah končala na desetem mestu. Vodita Šveda Anton Dahlberg in Lovisa Karlsson s 37 točkami.

Tina Mrak, ki je z Veroniko Macarol desetletje krojila evropski in svetovni vrh v ženskem razredu 470, in Božič nastopata v Turčiji na prvem skupnem velikem tekmovanju. Od lani je namreč v olimpijskem programu le mešani razred 470. S sedmim in 22. mestom, ta uvrstitev se jima kot najslabša črta iz skupnega seštevka, sta predzadnji dan prvenstva napredovala še za eno mesto in se uvrstila na zadnje mesto, ki še vodi v regato za medalje.

Posebej dobro sta izvedla deseti plov in prvega današnjega, ko sta celo povedla, na koncu pa končala šesta. Napredovala sta iz dneva v dan, že v petek sta s 14. prišla na 11. mesto in sta le tri točke zaostajala za deseterico. Po zadnjih treh kvalifikacijskih regatah v sredo sta z 21. mesta napredovala na 15. mesto, ki sta ga naslednje dni še izboljševala.

V vodstvu sta ostala Dahlberg in Lovisa Karlsson, ki imata šest točk prednosti pred Špancema Jordijem Xammarjem Hernandezom in Noro Brugman Cabot (43). Na tretje mesto sta napredovala Italijana Giacomo Ferrari in Bianca Caruso (58) in na četrto mesto potisnila Španca Silvio Mas Depares in Nicolasa Rodrigueza Garcio-Paza (62).