Oblačno Humidity: 86%
14°C

Jadralec Žan Luka Zelko pričakovano državni prvak v razredu ilca 7

Mariborski jadralec Žan Luka Zelko (Maraktiv) je v Koprskem zalivu konec tedna pričakovano postal državni prvak v razredu ilca 7. Za udeležencem olimpijskih iger v Tokiu 2021 je na drugem mestu končal Luka Zabukovec (Jadro Koper), ki je osvojil tudi zlati medalji do 19 in do 21 let. Tretje mesto je osvojil Benjamin Aganovič (Burja).

V razredu ilca 4 je državni prvak postal Mark Rodica (Burja), na drugem mestu je bila Zala Vidmar (Jadro Koper), na tretjem pa Tim Gajzer (Burja).

Jadralci so v treh sončnih dneh in ugodnih vetrovnih razmerah odjadrali osem plovov, mladi jadralci razreda optimist pa so se v dveh dneh pomerili v petih plovih.