21°C
12°C / 14°C
13°C / 19°C

Janja Šegel 4., Katja Fain 5. na EP v Rimu

Slovenski plavalki Janja Šegel in Katja Fain sta zasedli četrto oziroma peto mesto v finalu evropskega prvenstva na 200 metrov prosto v Rimu.

Danes popoldan je v polfinalu na 200 metrov prosto nastopil Sašo Boškan. S časom 1:48,49 je zasedel 13. mesto - za finalom je zaostal sekundo in 37 stotink.

Precej hitrejši je bil v dopoldanskih kvalifikacijah, ko je s 1:48,09 dosegel enajsti čas. S tem je za 84 stotink sekunde popravil devetnajst let star državni rekord Petra Mankoča. Član kranjskega Triglava je osebni rekord je v dobrem mesecu dni izboljšal za sekundo in sedem stotink.

"Z rezultatom sem zelo zadovoljen. Nov državni rekord in tudi uvrstitev v polfinale. To je bil glavni cilj," je po dopoldanskih plavanju povedal Boškan.

Na 200 metrov prosto je nastopil tudi Primož Šenica Pavletič (1:51,06), ki je osvojil 33. mesto. Anže Ferš Eržen je s časom 26,40 osvojil 39. mesto na 50 metrov hrbtno.