Oblačno Humidity: 83%
17°C

Kajakaši v kvalifikacijah v Treignacu napovedali boj za kolajne

S kvalifikacijami sprinta na divjih vodah se je v Treignacu začelo svetovno prvenstvo v spustu na divjih vodah. V finale so se uvrstili vsi slovenski kajakaši, Simon Oven, Nejc Žnidarčič, Tim Novak in Anže Urankar. Prav tako bo v finalu nastopila kajakašica Ana Šteblaj.

Do ponedeljka, 6. junija, bo na reki Vezere za spustaše na divjih vodah potekalo člansko SP v Treignacu, ki se je začelo s sprintom. V kvalifikacijah je med kajakaši zmagal Oven, za katerim sta se v prvem nastopu zvrstila Francoz Felix Bouvet in Urankar, svetovni prvak v sprintu iz leta 2017. Oven je bil od domačina hitrejši za 42 stotink, Urankar pa je na tretjem mestu zaostal za 66 stotink.

V drugem nastopu sta mesto v finalu kajakašev lovila branilec naslova svetovnega prvaka Žnidarčič in Novak. Po prvi vožnji je namreč napredovala le peterica, Žnidarčič je končal na sedmem mestu, Novak pa na trinajstem. V drugem nastopu je Žnidarčič zanesljivo zmagal in postavil boljši čas kot Oven v prvi vožnji. V finale se je uvrstil tudi Novak, in sicer z desetim rezultatom drugega nastopa.

V kvalifikacijah kajakašic je uvrstitev v finale uspela Šteblajevi, ki je v drugi vožnji dosegla šesti čas. Brez finala sta ostali drugi dve Slovenki Nika Ozimc, ki je po drugem nastopu dosegla trinajsto mesto in Živa Jančar, ki je bila petnajsta.

V kanuju je slovenske barve zastopal Nejc Gradišek, ki se ni uspel uvrstiti v finale. V prvem nastopu je imel enajsti čas, v drugem pa je v zadnjem delu proge naredil veliko napako in končal na osmem mestu.

V soboto ob 11. uri se bodo začele posamične finalne preizkušnje v sprintu, ob 16. uri pa še ekipne tekme.