Oblačno Humidity: 84%

Končano mladinsko evropsko prvenstvo za 420 in 470, dve slovenski ekipi na stopničkah

V grškem Thessalonikiju se je danes končalo mladinsko evropsko prvenstvo za 420 in 470, na katerem so pod trenerskim vodstvom Simona Dekleve v 420 Open nastopile tudi štiri slovenske posadke: Ana Planinšič in Teo Gerželj, Jaka Valjavec in Vid Dobrinja, Rok Kovačič in Lara Božič ter Jean Jakob Veznaver in Anton Rejec. V 470 je nastopila posadka Martin Fras in Mija Škerlavaj.

Naši jadralci so jadral odlično in domov prihajajo z dvema odličjema. Ana Planinšič in Teo Gerželj sta mladinska evropska podprvaka v 420 Mixed, Martin Fras in Mija Škerlavaj pa sta osvojila bron v 470 U21.

Trener Simon Dekleva: “Mladinsko EP 420 bi ocenil pozitivno, bilo so zelo težki pogoji, ker je bilo treba biti ves čas zelo zbran in napake na startu so se poznale skozi celo regato. Pohvalil bi vse posadke, ker so se res odrezale profesionalno na vseh področjih, tako na vodi kot na obali. Vračamo se zadovoljni, saj smo osvojili srebrno medaljo Mixed s Teom in Ano. Po drugi strani smo nekoliko razočarani nad rezultati Roka in Lare, ker smo si želeli več, bili smo blizu tretjega mesta in v tem primeru bi osvojili drugo in tretje mesto, a se na žalost ni izšlo. Čestitke vsem! Hkrati je potekalo tudi prvenstvo 470, kjer je naša ekipa vsaj v prvih dneh jadrala odlično in domov se vračajo s tretjim mestom v U21. Vse čestitke tudi njim!”

Ana Planinšič: “Sem zadovoljna, naredili smo največ, kar smo lahko. Po vetru nam je šlo nekoliko slabše oziroma smo pričakovali več, ampak predzadnji dan smo naredili, kar smo rabili in prišli na mesto, ki smo si ga tudi najbolj želeli, danes sva ga pa le še obdržala - 2. mesto v Mixed. Dobila sva pa še eno mesto ter končala na 11. mestu skupno, tako kot v Portorožu, kar je super!”

Spomnimo - Ana Planinšič in Teo Gerželj sta na nedavno končanem evropskem prvenstvu za 420 v Portorožu osvojila naslov evropskih podprvakov v kategoriji 420 Mixed.

Teo Gerželj: “S prvenstvom sem zelo zadovoljen, skozi celo prvenstvo, razen na dan po močnem vetru, sva delala solidna in konstantna mesta, vmes je bilo tudi nekaj dobrih. Včeraj je bil ključen dan, prvo regato sva dobro startala in odvozila, drugo regato sva pa slabo startala, ampak sva pobirala ‘škarše’, imeli smo tudi ‘free pumping’, tako da smo celo regato pumpali, in prišli v cilj četrti. Danes pa sva morala narediti eno regato v 15 in držati konkurenco, da sva ubranila drugo mesto.”

Rok Kovačič in Lara Božič sta končala na 15. mestu in kot 4. v Mixed, Jaka Valjavec in Vid Dobrinja sta končala na 45. mestu, Jean Jakob Veznaver in Anton Rejec pa sta bila 82. v konkurenci 116 jadralcev.