Oblačno Humidity: 84%
15°C

Moški kajakaški kros v domeni Butcherja

Zmagovalec kajakaškega krosa na olimpijskih igrah v Parizu je postal Novozelandec Finn Butcher. Na olimpijski premieri te športne panoge je srebro osvojil Britanec Joseph Clarke, bron pa Nemec Noah Hegge. V finalu je veslal še Čeh Lukas Rohan.

Devetindvajsetletni Butcher je z olimpijskim zlatom prišel do največjega uspeha v karieri, v kateri se med drugim lahko pohvali tudi z naslovom svetovnega podprvaka iz leta 2021 v tej disciplini.

Za 31-letnega Britanca Clarka pa je letošnje srebro drugo olimpijsko odličje, leta 2016 je bil zlat med kajakaši v slalomu na divjih vodah. Je tudi trikratni svetovni prvak v krosu.

Brona, prve olimpijske kolajne, se je zelo razveselil 25-letni Hegge, ki je doslej na velikih tekmovanjih uspehe dosegal predvsem z ekipo, z nemško kajakaško ekipo je bil zlat na svetovnem prvenstvu v slalomu na divjih vodah 2022, bronast pa na evropskem prvenstvu istega leta.

V krosu sta v Parizu nastopila tudi dva Slovenca. Peter Kauzer je že v nedeljo obstal v osmini finala in končal kot 24., Benjamin Savšek pa je tekmovanje končal v današnjem četrtfinalu, kjer ga je v skupini ugnal tudi poznejši zmagovalec. Pristal je na končnem 12. mestu.